COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Selçuklu Şeker Mahallesinde 165 m2 Dükkan

Bankadan 165m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12060
Metre Kare 165m2
Ada 28948
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 3
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 14
Bağımsız Bölüm 25
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 3

Adres

Şeker Mahallesi, Uzunyol Sokak, Karbeyaz Evleri, No:30, Selçuklu /Konya (UAVT: 2863038259)

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz Şeker Mahallesi, Uzunyol Sokak, Karbeyaz Sitesi, 2.Giriş, No: 30 Selçuklu/Konya açık posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım, Hoca Cihan Tekke Caddesi ile Beyşehir Caddesinin kesiştiği kavşaktan kuzeybatı istikametinde devam eden Hoca Cihan Tekke Caddesi üzerinde yaklaşık 450 m ilerlenir, sağa Tuzpazarı Sokağa dönülür ve kuzey yönde yaklaşık 120 m ilerlenir. Sola Uzunyol Sokağa dönülür. Sokak üzerinden batı yönde yaklaşık 100 m ilerlenir ise yolun sağ tarafında konumlu taşınmazın yer aldığı siteye ulaşılır. Şefik Can Caddesi üzerinde geçen toplu taşıma araçları ve kişisel imkanlarla ulaşım sağlanmaktadır. Semt, şehrin eski yerleşim bölgelerinden olup bölgede yapılaşmaya uygun imarlı boş parseller yok iken, bölgede yapılan imar çalışmaları neticesinde. bölgedeki az katlı, müstakil basit yapılı meskenler yıkılarak yerlerine blok nizamlı çok katlı apartmanlar inşa edilmeye başlanmıştır. Bölgede imarlı boş parseller bulunmakta olup yapılaşma bu boş parseller üzerinde kısmen toplu ve kısmen münferit yapılar şeklinde devam etmektedir. Cadde cepheli binaların zemin katları genellikle ticari olarak kullanılmaktadır. Bölge yenilenmekte olup bölgenin yenilenme oranı yaklaşık % 60 seviyesindedir. Yakın çevresinde Mürsemen Cami, Ova Un İlkokulu, Adnan Akgül Özel Eğitim ve Meslek Lisesi ve çocuk parkları bulunmaktadır. Şehir merkezinde konumlu olan Alaaddin Tepesine yaklaşık 2.20 km mesafede yer almaktadır.

Taşınmazın bulunduğu site, Konya İli, Selçuklu ilçesi, Şeker Mahallesi, 28943 ada, 3 parsel, 3259,00 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde yer alan 4/A yapı sınıfında, betonarme karkas sistemi ile tek blok halinde inşa edilmiştir. Site çevresi dükkanların giriş cepheleri haricinde beton bahçe duvarı ile çevrili olup site içerisine giriş kontrollü olarak sağlanmaktadır. Site bahçesi içerisinde kamelyalar, çocuk oyun parkı, açık ve kapalı otopark alanı mevcuttur. Taşınmazın konumlu olduğu binanın yerinde yapılan incelemelere onaylı mimari projesine göre bina bodrum + zemin + 12 normal kattan oluşmakta olup 1. ve 2. giriş olmak üzere iki girişli planlanmıştır. 

Taşınmaz projesine göre binanın bodrum katı 4 adet dükkan eki depo. enerji odası, jeneratör odası, kazan dairesi, hidrofor odası ve sığınak planlı, zemin katı 4 adet dükkan (her girişte 2 adet dükkan olmak üzere) ve bina girişleri planlı 1. normal kat ile 12. normal katların her birinde 4 'er mesken bulunmakta olup (her girişte 2 adet olmak üzere) binada toplam 52 bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişleri zemin kat seviyesinden ve kuzey cepheden sağlamakta olup dükkan girişleri ise zemin kat seviyesinde ve güney cepheden sağlanmaktadır. Dükkanların girişi güney yönünden Uzunyol Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Bina girişlerinde kapılar camlı alüminyum doğrama, koridor ve merdiven zeminleri mermer kaplama, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Yapımında kullanılan işçilik ve malzeme iyi kalite ve görünümündedir. Bina diş cephesi dış cephe boyası ile boyanmıştır. 

Taşınmaz, binanın 2. girişinde, zemin katta konumlu, 25 bağımız bölüm ve 30C kapı numaralı dükkandır. Rapor konusu taşınmaz, 2. girişe göre sol kolda yer alan ara konumlu dükkandır. Selçuklu Tapu Müdürlüğünde incelenen 24.02.2014 tasdik tarihine istinaden hazırlanmış kat irtifaklı mimari projesine göre 2. giriş, 25 bağımsız bölüm numaralı dükkan bodrum katta depo hacminden oluşmaktadır. 47 m2 brüt kullanım alanlı, zemin katta dükkan ve lavabo+wc hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 118 m2 brüt kullanım alanlı olmak üzere 165 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. Ekspertiz dışarıdan yapılmıştır. Taşınmazın Uzunyol sokağa yaklaşık 9,05 m vitrin cephesi olup vitrin cepheleri canlı alüminyum doğramadır. Yapımında kullanılan işçilik ve malzeme iyi kalitededir.