COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Meram Altın Koza Konakları'nda 200 m2 Daire

Bankadan 4 + 1 200m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 15429
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 200m2
Ada 2014
Parsel 14
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 10
İskan Tarihi 27/09/2011
Ruhsat Tarihi 15/02/2010
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm A1-1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Altınkoza Konakları (2A) Bina A1 Kat:0 D: 1 Konya/Meram

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, ulaşımının kolaylığı ve merkezi bir konumda olması, ara katta olması, bilinirliği yüksek sitede olması, altyapı hizmetlerinin tamamlanmış olması, tercih edilen bölgede olması taşınmazın avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz A1 Blok zemin  katta yer alan 1 no lu bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre ve yerinde bina girişine göre sağda konumlanmakta olup kuzey, doğu ve güney yönlerde açık cephelidir. Taşınmazın kullanım alanı onaylı mimari projesinde ve mahalde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 200m2 alanlı olup salon, 4 oda, mutfak, wc-lavabo, banyo, duş, giyinme odası, antre, gece holü, 1 adet (7 m2) teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mutfak ve salondan erişilen bina dışı alana projede teras yazılmış olup, teras sınırları işaretlenmemiştir. Mevcutta durumda bu alanda  15 m2 teras oluşturulmuştur. Proje hilafı sitedeki tüm zemin kat dairelerde olduğu için, mevcut alan büyümesi olarak tespit edilmiştir.

Ana gayrimenkul 22.621,31 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde mimari projesine göre ve mahalinde A1,A2,A3,C1,C2,D1,D2,E1,E2 olarak adlandırılmış altı ayrı kütle halinde dokuz adet blok bulunmakta olup taşınmazın bulunduğu A1 Blok parselin kuzeydoğu köşesinde konumlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina projesinde betonarme karkas yapı cinsinde B+Z+9 Normal kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında kapalı otopark, kazan dairesi; zemin katında 2 adet daire ve 1 adet bina girişi; diğer normal katlarda her katta her girişte 2 şer adet daire olacak şekilde binada toplam 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi ısı yalıtımı kaplaması ve üzeri boyalıdır. Açık ve kapalı otopark imkanı bulunan binada, ısınma doğalgaz yakıt kalorifer ile sağlanacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Binanın zemin kattan sağlanan güney cephesinde 1 adet girişi mevcuttur. Ayrıca site içerisinde kapalı yüzme havuzu, sauna, spor merkezi, kafeterya vb sosyal donatı alanları bulunmaktadır.

Ulaşım: Konya İli, Meram İlçesi, Havza Mahallesi, Yenisantralelektrik Cad. sınırları dahilinde yer alan 2014 ada 14 parsel üzerindeki 2A dış kapı numaralı Altınkoza Konakları, A1 Blok, 7.kat, 16 bağımsız bölüm nolu taşınmazıdır. Gayrimenkul il merkezine kuş uçuşu ~2.43 km uzaklıkta konumlanmakta olup yakın çevresinde Meram Belediyesi, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Trafik Tescil bulunmaktadır. Gayrimenkule, Şehir ve Eski Meram Cad. güzergahında işleyen toplu taşıma araçları ve özel araç ile ulaşım mümkündür. Taşınmaz okul, hastane, park, market gibi donatılara yakın konumdadır. Bölgede yol, elektrik, su, kanalizasyon altyapıları tamamlanmış durumda olup, herhangi bir eksik yoktur. Gayrimenkulün bulunduğu bölge cadde üzerinde ve arka sokaklarda gelişimini tamamlamış bir bölgesi olup, çevre genellikle orta yaşta yapılardan oluşmaktadır. Bölge genel olarak konut bölgesi olarak kesafet kazanmış olup, site tarzı gayrimenkuller şeklinde teşekkül göstermiştir. Ticari olarak orta yoğunlukta bir bölge olup, bölge sakinlerinin günlük temel ihtiyaçlarını giderebilecekleri, market, eczane, kafeterya, şeklinde esnaflar bulunmaktadır.

Not: 15.02.2010 Yapı Ruhsatı ve 27.09.2011 Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.