0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kocaeli Körfez Kuzey Mahallesi'nde 58 m2 Dükkan

Bankadan 58m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17569
Metre Kare:
58m2
Ada:
658
Parsel:
22
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
29
Isıtma Sistemi:
Kombili
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
28/08/1988
Ruhsat Tarihi:
26/08/1992
Bağımsız Bölüm:
2
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kuzey Mah. Yosun Sok. Seher Apt. No:54B Körfez/Kocaeli

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskan belgesinin bulunması, yakınında Körfez Atatürk Ortaokulu, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Körfez Center AVM, Körfez Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Körfez Esentepe Şehir Stadyumu gibi sosyal ve kültürel donatı alanlarının bulunması, çevresindeki konut+ticaret fonksiyonlu kullanım alanlarının gelişmiş olması ve ulaşımın rahatça sağlanabilmesi avantajlarıdır.

Açıklama

Özellik: Taşınmaz zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz onaylı kat irtifakı mimari projesine zemin katta: 58 m2 dükkan hacminden oluşmaktadır. Taşınmaz 5,50 m vitrin cephesi bulunmakta ve vitrin cephesi ve dükkan giriş kapısı ahşap doğrama üzeri demir parmaklıklıdır. Isıtma sistemi kombidir. Taşınmazın tapu vasfı dükkandır.

Ana taşınmaz arsa ve üzerinde yer alan Bodrum + Zemin+ 3.Normal katlı betonarme binadan ibarettir.

Arsa Bölümü: 320,00 m2 alanlı olup, geometrik olarak yamuk şeklinde, topoğrafik olarak düz bir yapıdadır. Batısında Yosun Sokak yaklaşık 18 m cephesi bulunmakta olup derinliği 24 m'dir. Diğer cephelerde komşu parsellere cepheli durumdadır.

Bina Bölümü: Parsel üzerinde Bodrum + Zemin+ 3.Normal katlı betonarme bina yer almaktadır. Ana taşınmaz "ARSA" vasıflıdır. Taşınmaz onaylı projesine göre konu parsel üzerinde Bodrum + Zemin+ 3.Normal katli betonarme bina inşa edilmiştir. Bodrum katta sığınak. Bodrum+zemin+asma katta: 1 bb numaralı depolu asma katli dükkan zemin katta 2b.b. numaralı dükkan ve bina girisi, 1. Normal katta: 3 ve 4 b.b. numaralı meskenler, 2.Normal katta: 5 ve 8 b.b. numaralı meskenler, 3.Normal katta: 7 ve 8 b.b. numaralı meskenler, olmak üzere ana taşınmaz da toplam 8 b.b. bulunmaktadır. Parsel batı yönden Yosun Sokak'a cepheli olup, bina girişleri ve dükkan girişleri batı yönden, zemin kat kotundan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı merdiven korkulukları demir olup, bina içi zeminler, sahanlıklar ile merdivenler mermer kaplamadır. Otopark ihtiyacı yol kenarlarından sağlanmaktadır. Ana Taşınmaz dış cephesi ısı yalıtımlı olup dış cephe boyası ile boyalıdır.

Ulaşım: Taşınmaz, Kuzey Mahallesi, Yosun Sokak. Seher Apt. No: 54/ B, İzmit Kocaeli adresindedir. Adresin açık tarifi ise; Körfez Atatürk Ortaokul ve Necmettin Erbakan Kültür merkezi güneyinde konumlu Yosun Sokak boyunca güney istikametinde 400 m devam edildikten sonra taşınmaz yolun sol tarafında konumludur. Taşınmazın yakınındaki Körfez Atatürk Ortaokul, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Körfez Center AVM, Körfez Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Körfez Esentepe Şehir Stadyumu, bulunmaktadır. Taşınmaza toplu taşımayla ulaşım Hamit Kaplan Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Bölgede konut ve konut altı ticaret amaçlı yapılar ile Cadde üzerinde Ticari yapılar yer almaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde benzer tarzda inşa edilmiş betonarme binalar yer almaktadır. Altyapı ve belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Bölge gelişimini tamamlamış bir bölgedir.

Not: Taşınmaz üzerinde 26/08/1992 tarihli (8 mesken 4/172) + 4 (89) m2, 2 dükkan 60+304 m2 için) Yeni Yapı Ruhsatı, 03/06/1996 tarihli (zemin + asma kat dükkan 181 m2 için) Temdit + Tadilat Ruhsatı, 28/09/1998 tarihli ( 8 mesken 4/(72) + 4 (89) m2. 1 dükkan 60m2 için) Temdit Ruhsatı, 22/05/2001 tarihli ( 6 mesken 3/72) + 3 (82) m2, bodrum + zemin + asma kat dükkan 181 m2, zemin kat dükkan 60m2 ) Kat İptali Ruhsatı bulunmakta olup 28/08/1988 tarihli ( 1 dükkan 181 m2 )  iskanı bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.