Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kocaeli Kartepe Korcan Caddesi Üzerinde Hisseli 170 m2 İş Yeri

Şirketten 170m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18761
Metre Kare:
170m2
Ada:
180
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/2
Bina Yaşı:
25
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Çepni Mahallesi, Korcan Caddesi No:9 Kartepe/KOCAELİ

Uzman Görüşü

Taşınmazın  kadastrol yola yaklaşık 62 metre cephesi bulunması, ulaşımının kolay olması, bulunduğu bölgedeki alt yapının tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden tam istifadesi avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Suadiye Mahallesi, Habiloğlu Mevkii'nde yer alan 180 Ada, 3 parsel yamuk dörtgen formda olup tapu kayıtlarına göre 2027,36 m2 kullanım alanına sahiptir. Bulunduğu bölge topoğrafik olarak düz bir bölgedir. Mahallinde taşınmaz dışarıdan görülmüş olup dışarıdan yapılan incelemelerde parsel üzerinde çelik mamulden imal edilmiş yaklaşık 170 m2 alanlı sökülebilir malzeme ile yapılmış kapalı depo alanı bulunmaktadır.

Kartepe Belediyesi İmar Bölümünden alınan şifahi bilgiye göre;

 Kartepe Uygulama imar planı sınırları içinde ayrık Nizam, TAKS: 0.30 KAKS: 0.90 Ön Bahçe: 5.00 Arka Bahçe:h/2 Yan Bahçe: 3.00 çekme mesafeli H: 9.50 metre ve  ayrık yapılaşma şartlarına tabi olarak konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 777 m2 terki olduğu ilgili memurdan şifahi olarak öğrenilmiştir.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Taşınmaz tapuda MEYVA BEHÇESİ vasıflı olmakla birlikte mevcutta tamirhane olarak kullanılmakladır.  Kocaeli 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Nin 09/05/2014 Tarih 2014/234 E. Sayılı Mahkeme Müzekkeresi Yazısı İle İzale-İ Şuyu Davası Açılmıştır. Bu şerh satışa engel teşkil etmeyen sadece dava olduğunu belirtmek için mahkeme tarafından konulmuş olan şerhlerdir. Alacak olan kişi tapu devrinden sonra ilgili mahkemeye gidip davaya devam etmeyeceğine daire dilekçe verdiği zaman bu şerh kalkar. 

Taşınmazın toplam kullanım alanı 170  m2'dir ve 1/2 hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapuda 2821 parsel iken uygulama görmüş ve yeni 180 ada 3 parsel olmuştur. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.