COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli İzmit Yenidoğan Mahallesi'nde 173 m2 Dükkan

Bankadan 173m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 14497
Metre Kare 173m2
Ada 120
Parsel 18
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 22
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 3
Ruhsat Tarihi 09/02/1998
Bağımsız Bölüm 4
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yenidoğan Mahallesi, İstanbul Karayolu Caddesi No:43/A, İZMİT / KOCAELİ

Uzman Görüşü

D100 Karayolu üzerinde; Ford Otosan İlkokulu, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Seka Kağıt Müzesi yakın konumlu, ticari hareketliliğin olduğu bölgede, zemin katta dükkan  brüt 124 m2 alanlı, asma katta ofis brüt 49 m2 alanlı olup toplam brüt 152 m2 alanlı iş yeri; ulaşımının kolay olması, ana arter üzerinde bulunması,­ tabela değerinin yüksek olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz A Blok, 4 BB numaralı işyeri, binaya batı yönünden sağlanan bina ana giriş kapısı yönünden bakıldığında sol kolda ön cephede köşe konumlu, binaya kuzey cephesindeki İstanbul Karayolu Caddesi üzerinden bakıldığında ise sağ kolda ön cephede köşe konumludur. Taşınmaz kuzey ve batı olmak üzere çift cepheli köşe dükkandır. Taşınmaz zemin katta; 103m2 alanlı tek hacim dükkan mahallinden, asma katta ise 49m2 alanlı tek hacim asma kat alanından oluşmakta olup, toplam brüt 152m2 alanlıdır.

 A Blok 2 ve 3 BB numaralı işyerleri ve B Blok 3 ve 4 BB numaralı işyerleri birleştirilerek müşterek kullanıldığı belirtilmiş, bağımsız bölüm bazında kapalı kullanım alanında herhangi bir büyütme yapılıp, yapılmadığı ise belirtilmemiştir, dışarıdan yapılan incelemelerde dış konturları itibari ile binanın batı cephesinde zemin kat ile asma katın normal katlarla aynı izdüşümde ve B Blok ile aynı hizada olacak şekilde 1,5m daha geniş inşa edildiği görülmüştür. Bu durum değerleme konusu A Blok 4 BB numaralı işyerinin zemin katında yaklaşık 21m2 büyütmeye denk gelmekte olup, asma kat içerisindeki galeri boşluklarından dolayı herhangi bir büyütme yapılıp yapılmadığı hakkında yorum yapılamamaktadır. Ayrıca, projesine göre bina girişi zemin kattan verilmiş olmasına karşın mahallinde 1.bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır.

Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazın projesine zemin katı 103m2 planlanmışken mahallinde batı yönünde yapılan 21m2'lik büyütme ile birlikte 124m2 alanlı olarak kullanılmaktadır. Asma katta büyütme yapılıp yapılmadığı tespit edilememiş olup, Mevcut Kullanım Alanı 173m2 olarak dikkate alınmıştır. Taşınmazın projesine kuzeyindeki İstanbul Karayolu Caddesine yaklaşık 8,15m cephesi bulunmakta iken, mahallide yapılan büyütmelerle cephe genişliği 9,65m'dir. Dışarıdan tespit edilebildiği kadarıyla taşınmazın bakımlı ve masraf ihtiyacının bulunmadığı görülmüştür. Giriş kapısı ve vitrin cepheleri alüminyum doğramadır.

Ulaşım: Taşınmaz, D100 İstanbul Karayolunun Yenidoğan mevkisindeki SEKA Devlet Hastanesi kavşağının yaklaşık 200 metre doğusunda sağ tarafta konumludur. Taşınmazın batısında Ford Otosan İlköğretim Okulu ve Yenidoğan Serdar Spor Tesisi, güneyinde yaklaşık 250 metre mesafede SEKA Devlet Hastanesi yer almaktadır. Ulaşım üzerinde yer aldığı D­100 karayolu üzerinde çalışmakta olan toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup ulaşımı kolaydır. İzmit Belediyesi sınırları içerisinde konumlu taşınmazın alt ve üst yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: 09.02.1998 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur. Projesine göre brüt 152 m2 olmasına rağmen yerinde yapılan incelemelerde 173 m2 kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede A blok, 2,3,4 nolu bağımsız bölümler birleştirilmiştir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.