Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Kocaeli Gebze Hacı Halil Mahallesinde 385 m2 Depo

Bankadan 385m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 10971
Pafta 3
Ada 376
Parsel 104
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 5
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hacıhalil Mahallesi, 1209/1 Sokak, No:9/1 Gebze/Kocaeli

Kocaeli Gebze Hacı Halil Mahallesinde 385 m2 Depo

Açıklama

Ulaşım:  Kocaeli ili, Gebze ilçesi, Hacıhalil Mahallesi’nde konumlanmaktadır. Taşınmaza ulaşım için; Gebze ilçesinin ana ulaşım caddelerinden biri olan İsmetpaşa Caddesi üzerinde doğu istikametine ilerlenirken Garanti Bankası geçilerek sağa 1209/1 Sokak’a giriş yapılır. Taşınmaz bu sokak üzerinde sol kol hizasında konumludur. Yakın çevresinde; bitişik nizamda inşa edilmiş zemin katları ticari normal katları ise mesken­ofis olarak kullanılan 3­4 katlı yapılar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmaz Gebze Hükümet Konağı, Gebze Kent Meydanı, Cumhuriyet Cami, Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi’ ne yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşmak mümkündür. Bölge, Gebze Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, tamamlanmış altyapıya sahiptir.

Özellikler:  A blokta yer alan 1 bağımsız bölüm no’lu taşınmaz incelenen mimari projesine göre bodrum katta yer almaktadır. Bölüntüsüz tek bir kullanım alanından oluşmakta olup yaklaşık brüt 385 m2 alana sahiptir. Taşınmazın zemin kat seviyesinden müstakil girişi bulunmaktadır. Taşınmazın içi görülemediğinden mimari projesiyle uygunluğu ve iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Taşınmazın incelenen mimari projesine kat, kattaki konum, kullanım alanı ve mimari olarak uygun inşa edildiği ve iç mekan özelliklerinin bölge standartlarında olduğu kabulüyle yapılmıştır. Taşınmaz, bulunduğu kat itibariyle yol kotu seviyesi altında olup dışarıya cephesi bulunmamaktadır. Bu sebeple reklam ve tabela kabiliyeti bulunmamaktadır. Bulunduğu kat ve yerinde durumu göz önünde bulundurulduğunda ticari potansiyelinin düşük olduğu ve depo kullanımına uygun olduğu kanaati oluşmuştur.

Taşınmazın konumlu olduğu parsel 666 m2 yüzölçümüne sahip olup, parsel üzerinde betonarme karkas tarzda, bitişik nizamda tek kütle halinde inşa edilmiş iki ayrı girişi bulunan bir adet bina bulunmaktadır. Binaya giriş cephesinden bakıldığında A Blok sol, B blok ise sağ tarafta yer almaktadır. A blok mimari projesinde ve yerinde, bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Bodrum katında 1 bağımsız bölüm no’lu depo, zemin katında 2, 3 bağımsız bölüm no’lu dükkanlar, 3 normal katın her birinde ikişer adet daire bulunmaktadır. A blok 9, B blok ise 8 olmak üzere ana gayrimenkul toplam 17 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Blok girişi yerinde ve projesinde zemin kattan sağlanmaktadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır.

Not: 13/12/2004 tarihli Yapı Ruhsat belgesi bulunmaktadır.