Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kazlıçeşme Marmaray Durağı'na Komşu 2 Adet İmarlı Arsa

Bankadan 188m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
22045
Metre Kare:
188m2
Ada:
778
Parsel:
16
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
-
Emsal:
0.40

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Kazlıçeşme Mahallesi, Abay Caddesi

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmazlar, İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Kazlıçeşme Mahallesi, Abay Caddesi, 778 ada 16 ve 17 parsel sayılı arsalardır. Yerinde yapılan incelemelerde parseller üzerinde herhangi yapı bulunmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazlar geometrik olarak dikdörtgene yakın yamuk şeklindedir. Taşınmazlar topografik açıdan hafif eğimli bir yapıya sahiptir. Taşınmazların altyapı ve yol, su elektrik, doğalgaz vs. istifadesi tamdır.

  • 778 ada 16 parsel 102,98 m2 arsa alanlı tapu kayıtlarına göre "Altında Dükkanı Olan Kar. Bina" niteliklidir. Parselin Abay caddesine cephesi 7m, derinliği 15m'dir
  • 778 ada 17 parsel 85,39 m2 arsa alanlı tapu kayıtlarına göre "Altında Dükkanı Olan Kar. Bina" niteliklidir. Parselin Abay caddesine cephesi 6m, derinliği 15m'dir

Not: Söz konusu taşınmazlar için Zeytinburnu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü`nde yapılan incelemede taşınmazların Kentsel Hizmet Alanlarında kaldığı ilgili kamu kurum ve kuruluş görüşleri alınmak koşulu ile hazırlanacak avan projelerin İstanbul Yenileme Alanları Kültür ve Tabiat Varlıklarının Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nün onama kararı alınarak İlçe Belediye Başkanlığınca onanacağı, hazırlanacak avan projelerde Zeytinburnu silüetini zedeleyen büyük kitlesel yapılar yerine kademeli yapılar ve teknik gereksinimler doğrultusunda düzenlemeler yapılacağı, Kentsel ve Hizmet alanlarında KAKS: 0,40 ve avan projesine göre uygulama yapılacağı belirtilmiştir. Ayrıca İmar Müdürlüğünde yapılan görüşmede konu mülklerin Sur Tecrit Alanında kaldığı ancak 18. Madde uygulaması yapılacağı, şu an imarsız durumda kaldığı ve imar durumu düzenlenmediği belirtilmiştir. Konu parsellerden 778 ada 16 parsel numaralı arsada yaklaşık 63 m2, 778 ada 17 parsel numaralı arsada yaklaşık 55 m2 yola terk olduğu ifade edilmiş olup kalan kısımlarda inşaat yapılamayacağı belirtilmiştir.

Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Not: 01/07/1965 TARİHİNDEN 5 YIL MÜDDETLE SENELİĞİ 18.000 TL BEDELLE KİRA MUKAVELESİ bulunmaktadır. 

Not : 05.09.2006 tarih 8421 yevmiyeli İBB Kamulaştırma Şerhi bulunmaktadır. Teklif vermeden önce ilgili resmi kurumdan bilgilendirme alabilirsiniz. 

Not: Beyan, Zeytinburnu belediyesine ait 2006 yılında "YENİLEME ALANIDIR." beyanı bulunmaktadır. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Manzara

Deniz Manzaralı
Şehir Manzaralı
Doğa Manzaralı
Havuz Manzaralı
Orman Manzaralı
Göl Manzaralı
Boğaz Manzaralı

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.