Kayseri Melikgazi Becen'de 380 m2 Bağ Evi

 • Şirketten
 • 380 m2
 • 5 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   2504
  • Pafta
   -
  • Ada
   10308
  • Parsel
   5
  • Tapu Bilgisi
   Arsa Tapusu
  • Isıtma Sistemi
   Kalorifer
  • Bina Yaşı
   6
  • Kat Sayısı
   1
  • Arsa Yüzölçümü
   4099

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 18
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder

Harita

Açıklama

Açık Adres: Becen Mahallesi, Burhaniye Geçidi Sokak, No:16-16/A, Melikgazi/KAYSERİ

Ulaşım: Söz konusu gayrimenkul, Becen Mahallesi Burhaniye Geçidi Sokak No:16 ve No:16/A Melikgazi/Kayseri adresinde bulunan bağ vasfında taşınmazdır. Gayrimenkule ulaşım için; şehir merkezinden bölgenin ana arterlerinden olan Erciyes Caddesi’nin güney yönünden 2,9km ilerlendikten sonra sağ–batı yöne dönülür. Prof. Dr. İhsan Ketin Caddesi’ne girilip 540m ilerlendikten sonra sol güney yöne dönülür. Becen caddesine girildikten sonra 500m ilerlenir ve sol yöne dönülür. Burhaniye sokağa girilip 180m ilerlendikten sonra sağ tarafta kalan dış kapı numarası 16 ve 16/a olan yapılar ve arsa, bahsi geçen gayrimenkuldür. Yakın çevrede bahçeli müstakil evler, villalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, okul, cami, sağlık ocağı, park vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Gayrimenkulün bulunduğu muhit, sosyo-ekonomik durumu orta gelir grubu ve yüksek gelir grubu düzeyli kişilerin tercih ettiği bir bölgedir. Gayrimenkul şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafededir. Bölgeye ulaşım kolaydır, toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. 

Özellikler: Söz konusu gayrimenkulün alanı 4.099,07 m2 lik alana sahip olup; parselin güney kısmından Burhaniye Geçidi sokağa, kuzey cephesinden Burhaniye sokağa cephesi bulunmaktadır. Gayrimenkul eğimli bir arazi üzerinde, taş duvarlar ile kademeli yükselmekte olup; arazi şekil itibari ile dikdörtgen geometridedir. Parsel içerisinde çeşitli meyve ağaçları ve süs bitkileri bulunmaktadır. Parsel üzerinde Kapı numarası No:16 ve No:16/A olan yığma (kargir) sistem ile yapılmış iki adet yapı bulunmaktadır. Bu yapılar için alınmış herhangi bir resmi belge bulunmamaktadır. 

Taşınmaz üzerinde bulunan 16 kapı numaralı yapı, yığma (kargir) sistem ile yapılmış Zemin + 1N.Kattan oluşmaktadır. Yapı girişi, binanın zemin kat doğu cephesinden sağlanmaktadır. Yapılan incelemeye göre; zemin katta yapı giriş bölümü, 4 oda, antre, mutfak, lv-wc, banyo ve teras bulunmakta, 1.Normal katında 5 oda, hol, banyo ve teras bulunmaktadır. Yapıda yapılan incelemede giriş kapısı çelik kapı ve iç oda kapıları camlı ahşap kapılardır. Zemin kaplaması; odalarda ahşap parke kaplama, mutfak, antre, hol ve ıslak mekanlarda mermer kaplamadır. Duvar kaplaması; banyo ve lvb-wc kısmi fayans kaplama, diğer mekanların duvar yüzeyleri plastik boya mevcuttur. Taşınmazın mutfak dolabı ahşap pvc kaplama olup tezgahı mermer tezgahtır. Pencereler pvc ısıcamlı olup pencerelerde güvenlik amaçlı demir doğrama ile kapatılmıştır. Taşınmazda kalorifer hattı çekili olup sıvı yakıt sistem ile ısıtılmaktadır. Bina dış cephesi dış cephe sıvalı ve dış cephe boyalıdır. Mahallinde yapılan ölçümde; Zemin Katta 155m2 ve 35m2 teras, 1.N.Katta 155m2 ve 35m2 teras bölümü olmak üzere toplam 310m2 ve 70m2 teras alanından oluşmaktadır. 

Parsel içinde ayrıca dış kapı numarası 16/A olan inşaat halinde olan yığma (kargir) sitem ile yapılmakta olan tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapıda 3 oda bulunup toplam 35m2 lik alana sahiptir. Zemin kaplaması, şap betonlu, duvarların sıvanmış olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz giriş ve iç oda kapılarının takılmamış, pencereleri ahşap çerçeveli olup camlarının takılmamış olduğu tespit edilmiştir. Yapı dış cephesi dış cephe sıvalı olduğu tespit edilmiştir. Parsel üzerinde bulunan taşınmazlara ulaşım Burhaniye Geçidi sokak üzerinden sağlanmaktadır. 

Söz konusu gayrimenkul toplu ulaşıma yakın olması ve yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede yer alması sebebiyle hem oturum hem de ileriye yönelik yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Satışta %18 KDV oluşmaktadır. Tapu devir masrafları alıcıya aittir.

Gizle Hepsini Gör