1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!
1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

İzmir Ödemiş Ertuğrul Mahallesi'nde 8247 m2 Tavuk Çiftliği ve Arsası

Bankadan 3904m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 14898
Metre Kare 3904m2
Ada 117
Parsel 15
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Hisse Oranı Tam

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ödemiş İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, Yeşiltepe Küme Evleri Sokak, No:114

Uzman Görüşü

Ödemiş-Kiraz Karayolu'na yaklaşık 3 km mesafede, düzgün geometrik yapıda, üzerinde ruhsatlı tavuk yetiştiricilik tesisi olması ve kadastral yola cepheli olması yatırım açısından önemli avantaja sahip 8247.00 m2 arsa alanına sahip tarla üzerinde inşa edilmiş tavuk çiftliği tesisi ve arsası; ulaşımı kolay olması­, yola cepheli olması,­ cins tashihli olması­, yapıların çoğunluğunun ruhsatlandırılmış olması ön plana çıkan diğer avantajlarıdır.

 

Açıklama

Özellikler: 117 ada 15 parsel, 8247,00m2 yüzölçümüne sahip olup “Tarla ve İçinde Kargir Ev ve Tavuk Üretim Binası Olan Tarla” vasıflıdır. Geometrik olarak amorf şekle sahip olup, topografik olarak düz yapıya sahiptir. Parselin doğu yönünden ~60m yola cephesi bulunmakta olup, diğer yönlerden komşu parseller ile çevrilidir. Parsel üzerinde 3 adet küçükbaş hayvan kümes alanı, 3 adet konut alanı, 2 adet depo, 4 adet sundurma alanı yer almaktadır. Söz konusu yapılardan cins tashihine konu bir adet 1280m2 alanlı küçükbaş hayvan kümes alanı parselin kuzey cephesinde konumludur. Yine cins tashihine konu yapılardan bir adet 55m2 alanlı konut alanı parselin kuzeybatı köşesinde konumludur. Sundurma alanları ve 2 katlı konut alanı hariç olmak üzere paftasına işli olmayan yapıların 10.01.2018 tarihinde, 6360 sayılı kanunu geçici 1.maddesinin 14.fıkrasına göre ruhsatlandırıldığı tespit edilmiştir. 

Söz konusu alanlar bina tespit formuna göre 2360m2 olup, mimari projesinde 2369m2 alanlı olarak projelendirildiği görülmüştür. Proje alanı esas alınmıştır. Belediyede mevcut mimari projesine ve uydu ölçümlerine göre, parsel üzerinde 
1280m2 alanlı 1.kümes, 1163m2 alanlı 2.kümes, 1079m2 alanlı 3.kümes, 
55m2 alanlı 1.blok konut, 
44m2 alanlı depo, 83m2 alanlı depo ile 1. ve 2.bloklar yer almaktadır. 
Ayrıca parsel üzerinde 135m2, 320m2, 55m2 ve 240m2 olmak üzere toplam 750m2 alanlı 4 adet sundurma alanı ve ruhsatsız 200m2 alanlı iki katlı konut alanı mevcuttur. Kümes alanları yanları tuğla duvar ile örülü çatıları saç trapez levhadır. Ön cephede yer alan iki katlı konut alanı, betonarme yapı cinsinde inşa edilmiştir. Sundurma alanlarından bir tanesi sera malzemeden oluşmakta olup, diğer 3 adet sundurma alanı çelik konstrüksiyon üzeri saç trapez levhadan oluşmaktadır. 
Ulaşım: İzmir ili, Ödemiş İlçesi, Ertuğrul mahallesi, 117 ada 15 parselde konumlu tavuk çiftliği nitelikli taşınmazdır. Taşınmaza Yeşiltepe Küme Evler Sokak üzerinden ulaşılmaktadır. Bölgenin alt yapı ve ulaşım olanakları taşınmazların fiili niteliğine göre yeterli seviyededir. Taşınmaz ilçe merkezine mesafeli olup, yakın çevresinde Ertuğrul Köy Merkezi, tarımsal araziler ve az sayıda benzer nitelikli hayvan çiftlikleri yer almaktadır. Taşınmaza ana artere kadar toplu taşıma ve özel araçlar ile ulaşım sağlanabilmektedir.

“BU PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNANIN KOMŞU 132 PARSELE 3.63 M2 TECAVÜZÜ VARDIR"

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.