COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Menderes Kasımpaşa Mahallesinde 89 m2 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 89m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 10790
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 89m2
Ada 80
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 15

Adres

Kasımpaşa Mah. 50. Yıl Cad. No: 30/2 Menderes/İzmir

İzmir Menderes Kasımpaşa Mahallesinde 89 m2 2+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için bölgenin ana arterlerinden olan Atatürk Caddesinden Menderes Meydan istikametine doğru ilerlenirken sağa Şehit Fatih Yalçın Caddesi yönüne dönülüp, cadde bitiminden sola, 50. Yıl Caddesine dönülür ve bu cadde üzerinde yaklaşık olarak 370 m ilerlenmelidir. Ekspertiz konu taşınmazın konumlandığı bina bu cadde üzerinde sol kolda yer almaktadır.

Özellikler: 2 no.lu bağımsız bina girişine göre binanın zemin katında sağ tarafta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt 85 m2, yerinde dışarıdan yapılan tespitlere göre ise yaklaşık brüt 89 m2 dir. Bağımsız bölüm antre, mutfak, salon, 2 adet oda, banyo, kömürlük, 2 adet zemin terası bölümlüdür. Salon bağımsızdır. Taşınmazın ekspertizi dışarıdan yapılan incelemeler ile tamamlanmış olup, iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.

Ana gayrimenkulle ilgili olarak ada/parsel bazında yerinin doğruluğu parselasyon planından, imar durumundan ve kadastral paftalardan, bina bazında yerinin doğruluğu vaziyet planından tespit edilmiştir. Adres bilgisinin de tapu siciline yansıtılmasından ibarettir. Binaya dışarıdan yapılan incelemelere göre 2 nolu meskenin 50. Yıl Caddesi cephesindeki teras hacminin brüt 4 m2lik kısmının mutfak hacmine dahil edildiği tespit edilmiştir. Taşınmaz buna göre yerinde brüt 89 m2 kullanım alanlıdır. Tespit edilen büyüme taşıyıcı sistemle yapılmadığından düzeltilebilir özellikte olduğu düşünülmektedir. Vaziyet planında belirtilen bina girişi referans alınarak bina oturum yönü doğrulanabilmektedir. Belediyede incelenen dosyasında herhangi bir tespit ya da tutanağa rastlanılmamıştır. Bağımsız bölüm numaratajı kat planları üzerinde değil, vaziyet planı altında ayrı bir numarataj krokisinde gösterilmiştir.

Zemin kat 2 nolu ve 4. kat 9 nolu bağımsız bölümünlerin bulunduğu bina; 426,92 m2 alanlı arsası üzerinde, bitişik nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, zemin + 4 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın zemin katında bina girişi, 2 adet mesken, diğer normal katlarda her katta 2 daire olacak şekilde binada toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları saten boyalıdır. Projesine göre ana taşınmaza 1 adet asansör bulunmaktadır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Açık otopark imkanı bulunan binada, ısınma ihtiyacı doğalgaz sistemi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Bina girişi projesine uygun şekilde zemin kattan doğu cephesinden, parsel içinden sağlanmaktadır.

Not: 25/02/2014 tarihli İskan Belgesi bulunmaktadır.