Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İzmir Karabağlar Basın Sitesi Mahallesinde 3+1 123 m2 Daire

Vakıftan 3 + 1 123m2

Özellikler

Tapu no 9209
Ada 6453
Parsel 16
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Basın Sitesi Mahallesi , Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi No: 194

Açıklama

Ulaşım: Üçyol Metro İstasyonu başlangıç noktası alınarak İnönü Caddesi üzerinden güneybatı istikamette yaklaşık 450 m ilerlenerek sola dönülerek taşınmazın konumlu olduğu Gazeteci Hasan Tahsin Caddesine ulaşılmaktadır. Taşınmaza Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde yaklaşık 1500 metre ilerledikten sonra sağ kolda konumlu 194 dış kapı numaralı binanın 2.normal katından ulaşılmaktadır. Taşınmaz planlı yapılaşmaya sahip, orta ve üst derece gelir grubuna hitap eden, teknik ve sosyal altyapısı tamamlanmış konut bölgesinde konumludur. Bu bölgenin içme suyu, kanalizasyon, elektrik, telefon, yol ve kaldırım kaplamaları ve benzeri kentsel altyapı donatıları tam ve eksiksizdir. Taşınmazın yakın çevresinde Yeşilyurt Atatürk Devlet Hastanesi, Agah Efendi İlkokulu ile benzer yaşta binalar, 25-30 yıllık konut amaçlı kullanılan 4-5 katlı binalar bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanabilmektedir. 
Özellikler: 8 bağımsız bölüm nolu mesken, 194 kapı nolu binada 2. Normal katta yer 
almaktadır. Taşınmaz bina giriş kapısını karşımıza alıp baktığımızda sol kolda olup köşe cephelidir. Projesine ve mevcut duruma göre, 1 adet balkon dahil toplam brüt 123 m² alana sahiptir. Taşınmaz; salon, mutfak, 3 adet oda, banyo, wc, antre, hol, kömürlük ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Gayrimenkul içerisinde salon ve oda zeminleri laminat parke, hol ve mutfak zeminleri ise seramik ve ıslak hacim zeminleri de fayans kaplamadır. Oda ve salon hacimleri plastik boya, banyo hacimleri ise fayans kaplamadır. Pencerelerin pvc doğrama, oda kapıları panel kapı, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire genel olarak bakımlı durumda olup herhangi bir tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır. 
Gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul 459 m² yüzölçümüne sahip 6453 ada 16 parsel 
üzerine, ayrık nizam, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş yaklaşık 20 yıllık, 194 kapı numaralı binada, 2.normal katta yer almaktadır. Projesine ve mevcut duruma göre; taşınmazın yer aldığı bina, 2 bodrum + zemin kat + 3 normal katlı bina olup, 2.bodrum katında 1 adet daire, 1.bodrum kat, zemin ve diğer 3 normal katların herbirinde de 2’şer adet daire olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina girişi yan bahçeden olmak üzere 2.bodrum kattan sağlanmakta olup camlı demir kapılıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalı olup, çatısı kiremit çatılıdır. Bina içerisinde merdivenler ve kat sahanlıkları mermer ile kaplı, duvarlar ve tavan ise ince sıva üzeri plastik boyalı olup demir korkulukludur. Binada 1 adet asansör ve doğalgaz bulunmaktadır Ana gayrimenkul orta derece bakımlı olup herhangi tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır.
Not: 10.12.1998 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.