COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Dikili Çandarlı Mahallesi Koru Mevkiinde Hisseli 87 m2 Arsa

Vakıftan 87m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 6839
Metre Kare 87m2
Ada 352
Parsel 8
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Koru Mevkii, 352 Ada, 8 Parsel

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana ulaşım akslarından biri olan Çandarlı Yolu ve sahilde bulunan Talat Emmi Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Bu caddenin bitiminde sonra bir yere kadar 186 Sokak üzerinde araçla geriye kalan kısım yaya olarak gidilerek taşınmaza ulaşılabilmektedir. Taşınmazın yer aldığı bölgede altyapı tamamlanmamış olup kamu hizmetlerinden istifadesi henüz tam değildir. Bölgedeki arsalar sahilden tepeye kadar S.S. Çandarlı Özlem Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi tarafından pazarlanmıştır ve pazarlanmaktadır. Kuzeydoğusunda yer alan Yaylayurt Mahallesine kuş uçuşu 3 km mesafededir.

Özellikler: Taşınmaz ara parsel niteliğinde olup, batı cepheden kadastral yola, diğer cephelerinden komşu parseller ile çevrilidir. 1/4 Oranında hisseli arsa olup hisse oranı karşılığı 87,5 m2 dir.  Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup parsel sınırları işaretli değildir. Uzak mesafeden deniz manzarasına sahiptir. Taşınmaz hâlihazırda boş arsa olup kullanılmamaktadır.

Değerleme konusu 352 ada, 8 nolu parsel, tapu kayıtlarına göre, 350,00 m2 yüzölçümlü olup “Arsa” vasfındadır. Parsel batı yönünden kadastral yola cepheli, diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir. Parsel ara parsel niteliğindedir. Parsel yaklaşık % 30 eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olup dikdörtgen formdadır. Parselin sınırları mahallinde işaretli değildir. Bölgede altyapı tamamlanmamış ve yollar açılmamıştır.

1994 tarihli 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut alanı, TAKS: 0,15-KAKS: 0,30” yapılaşma şartlarına sahip iken İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/25.000 Ölçekli İzmir Çevre Düzeni Planında ise “Ağaçlandırılacak Alan” içerisinde kalmakta olduğu bilgisi alınmıştır. Planlar arasında uyuşmazlık olduğundan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurulmuş olup sonuç beklenmekte olduğu bildirilmiştir. Rapora konu taşınmazın da bulunduğu 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ve 362 adaların imar planları olmasına karşın bugüne kadar altyapısı tamamlanamadığı için yapılaşma haklarının bulunmadığı 414 ada ve aşağısındaki bölgelerin altyapısının hazır olduğu tarafımıza bildirilmiştir.

Not: İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/25.000 Ölçekli İzmir Çevre Düzeni Planında  “Ağaçlandırılacak Alan” içerisinde kalmaktadır.