COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Dikili Çandarlı Mahallesi Koru Mevkiinde Hisseli 87 m2 Arsa

Vakıftan 87m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 6839
Metre Kare 87m2
Ada 352
Parsel 8
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Koru Mevkii, 352 Ada, 8 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana ulaşım akslarından biri olan Çandarlı Yolu ve sahilde bulunan Talat Emmi Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Bu caddenin bitiminde sonra bir yere kadar 186 Sokak üzerinde araçla geriye kalan kısım yaya olarak gidilerek taşınmaza ulaşılabilmektedir. Taşınmazın yer aldığı bölgede altyapı tamamlanmamış olup kamu hizmetlerinden istifadesi henüz tam değildir. Bölgedeki arsalar sahilden tepeye kadar S.S. Çandarlı Özlem Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi tarafından pazarlanmıştır ve pazarlanmaktadır. Kuzeydoğusunda yer alan Yaylayurt Mahallesine kuş uçuşu 3 km mesafededir.

Özellikler: Taşınmaz ara parsel niteliğinde olup, batı cepheden kadastral yola, diğer cephelerinden komşu parseller ile çevrilidir. 1/4 Oranında hisseli arsa olup hisse oranı karşılığı 87,5 m2 dir.  Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup parsel sınırları işaretli değildir. Uzak mesafeden deniz manzarasına sahiptir. Taşınmaz hâlihazırda boş arsa olup kullanılmamaktadır.

Değerleme konusu 352 ada, 8 nolu parsel, tapu kayıtlarına göre, 350,00 m2 yüzölçümlü olup “Arsa” vasfındadır. Parsel batı yönünden kadastral yola cepheli, diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir. Parsel ara parsel niteliğindedir. Parsel yaklaşık % 30 eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olup dikdörtgen formdadır. Parselin sınırları mahallinde işaretli değildir. Bölgede altyapı tamamlanmamış ve yollar açılmamıştır.

1994 tarihli 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut alanı, TAKS: 0,15-KAKS: 0,30” yapılaşma şartlarına sahip iken İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/25.000 Ölçekli İzmir Çevre Düzeni Planında ise “Ağaçlandırılacak Alan” içerisinde kalmakta olduğu bilgisi alınmıştır. Planlar arasında uyuşmazlık olduğundan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurulmuş olup sonuç beklenmekte olduğu bildirilmiştir. Rapora konu taşınmazın da bulunduğu 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ve 362 adaların imar planları olmasına karşın bugüne kadar altyapısı tamamlanamadığı için yapılaşma haklarının bulunmadığı 414 ada ve aşağısındaki bölgelerin altyapısının hazır olduğu tarafımıza bildirilmiştir.

Not: İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/25.000 Ölçekli İzmir Çevre Düzeni Planında  “Ağaçlandırılacak Alan” içerisinde kalmaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.