0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İstanbul Üsküdar Cumhuriyet Mahallesinde 31/188 Hisseli Bina

Şirketten 3 110m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10681
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
110m2
Ada:
1879
Parsel:
8
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
31/188
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
26
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
08/03/1996

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cumhuriyet Mahallesi, Rıhtım Sokak, No: 5/A (Uavt: 1204055345) Üsküdar-İstanbul

Uzman Görüşü

İmar Parseli olması, bölgeye toplu taşıma ve özel araçlar ile ulaşım, sosyal donatı alanlarına yakın konumda yer alması taşınmazın avantajıdır.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Cumhuriyet (Tapuda: Bulgurlu) Mahallesi, ada 1879, 8 parsel nolu arsa ana nitelikli taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım için; Libadiye Caddesi üzerinde kuzey yönünde ilerlerken yolun sol kolunda yer almakta olan Emaar Square Avm’yi ~ 820 m geçtikten sonra sola dönülerek Şehit Özdemir Onarangil Sokağına girilip ~ 300 m ilerlendikten sonra sola dönülerek ~ 15 m ilerlendikten sonra sağ dönülerek Boztepe Sokağına ulaşılır. Boztepe Sokağı üzerinde ~ 85 m ilerlendikten sonra Hakan Sokağına girilerek ~ 185 m ilerlendikten sonra sağ dönülerek Kara Dere Sokağına ulaşılır. Karadere Sokak üzerinde ~145 m ilerlendikten sonra sola dönülerek Rıhtım Sokağına ulaşılır. Taşınmaz ~ 90 m ilerde yolun sağ tarafında yer almaktadır. 

Özellikler: Taşınmaz tapu kayıtlarına göre, İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Cumhuriyet (Tapu Kayıtlarında Bulgurlu) Mahallesi sınırları içerisinde ada 1879, 8 parsel no'lu 188,00 m² yüzölçümüne sahip arsa ana vasıflı taşınmazdır. Parselin 31/188 hissesi satılıktır. Geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen şekline benzemektedir. Hafif eğimli arazi yapısına sahiptir.

Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat (son 2 kat kaçak) olarak inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. Söz konusu yapıda yapı ruhsat ve eki olan onaylı projesine hilafen büyümeler yapıldığı gözlemlenmiştir. 

Taşınmaz 06.02.1996 tarih, 237 nolu onaylı projesinde bodrum kat, zemin kat, 2 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katta; garaj alanından oluşmakta olup, garaj alanı 70 m², ortak alan 19 m² olmak üzere toplam kat alanı 89 m² ‘ dir. Zemin katta; 1 adet daire alanından oluşmakta olup, daire alanı 70 m², ortak alan 19 m² olmak üzere toplam kat alanı 89 m² ‘ dir. Normal katlarda 1’ er adet daire yer almakta olup, her bir daire alanı 114 m², ortak alan 9 m² olmak üzere toplam 123 m² dir. (123 m² x 2 kat= 246 m² dir.) Taşınmaz onaylı projesinde brüt; 424 m² dir. Taşınmaz içerisine girilememiş olup, ölçüm alınamamıştır. Bina konturlarında büyüme olup, olmadığı tespit edilememiştir.

Taşınmazın uydu görüntüleri referans alınarak yapılan ölçümlerde mahallinde; bodrum katta; 89 m², zemin katta; 89 m², normal katlarda; 123’şer m² olmak üzere toplam 670 m²’dir. Mahallinde dışarıdan yapılan incelemelerde güney batı cephelerindeki balkon alanı kısmen kapatılarak iç hacimlere dahil edildiği gözlemlenmiştir. 

Not: 08.03.1996 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. kat irtifakı kurulmadığı için tapuda arsa olarak görünmekte ve hisse satılmaktadır. Bu nedenle satıcının kat irtifakı kurulacağı veya daire devri yapılacağına dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. Taşınmazın bulunduğu bina arsa tapuludur. Arsanın (31/188  Hisse) satılıktır. Bina 08.03.1996  tarihli yapı kullanma izin belgesi(iskan) almış ancak kat irtifakı kurulmadığı için tapuda arsa olarak görünmekte ve hisse satılmaktadır. Daireler arasındaki rızai taksimi gösteren herhangi bir sözleşme bulunmamaktadır. Bu nedenle satıcının kat irtifakı kurulacağı veya daire devri yapılacağına dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.