Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kadıköy Rasimpaşa'da 1/4 Hisseli Dükkan

Şirketten 15m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10678
Metre Kare:
15m2
Ada:
231
Parsel:
26
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
1/4
Bina Yaşı:
40
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4
İskan Tarihi:
06/02/1973
Ruhsat Tarihi:
26/07/1972
Bağımsız Bölüm:
2
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

RASİMPAŞA MAHALLESİ, SÜLEYMANBEY SOKAK, ÖZGÜR APARTMANI, NO: 8B, KADIKÖY/ İSTANBUL

Uzman Görüşü

Taşınmazın kat Mülkiyetine çevrilmiş olması avantajıdır.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Rasimpaşa Mahallesi, Süleymanbey Sokak, No: 8B posta adresinde yer almaktadır. Ana taşınmaza ulaşım için; Kadıköy Belediye Başkanlığı’nın konumlu olduğu Kurbağlıdere Caddesi üzerinde Kadıköy Rıhtım yönünde ilerlerken yolun sol kolunda yer almakta olan Belediye Başkanlığı’nı ~ 475 m geçtikten sonra sağ dönülerek Yavuztürk Sokağına girilerek ~ 85 m ilerlendikten sonra sağ dönülerek Süleymanbey Sokağına ulaşılır. Taşınmazın konumlu olduğu 8 dış kapı numaralı bina ~ 40 m ilerde yolun sağ tarafında yer almaktadır. Yakın çevresinde; Söğütlü Çeşme Cami, Kadıköy Belediye Başkanlığı, Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı gibi bilinirliği yüksek referans noktaları yer almaktadır. 

Özellikler: 2 b.b. nolu Büro nitelikli taşınmaz; taşınmaz onaylı projesinde, zemin katta, Süleymanbey Sokak üzerinden sağlanmakta olan bina giriş yönüne göre sol cephede yer almaktadır. Dükkan alanından oluşmakta olup, brüt; 62 m²’dir. Dükkanın 1/4 hissesi satılıktır. Taşınmaz dışarıdan görülmüş olup, iç tefrişat hakkında bilgi sahibi olunmamıştır. Yerinde yapılan incelemede içme suyu satış yeri olarak kullanılmaktadır. Dükkan ön cephesi demir kepenk, demir çerçeve ve camekanla kaplıdır. Binanın doğalgaz bağlantısı vardır. 

İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Rasimpaşa Mahallesi sınırları içerisinde 231 ada, 26 parsel no'lu 206,00 m² yüzölçümüne sahip “Altında Dükkanları Olan Bahçeli Kargir Apartman” ana vasıflı taşınmazdır. Ana taşınmaz onaylı projesinde; bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bodrum katta; sığınak, kömürlükler, zemin katta; 2 adet dükkan (1-2 bb nolu), normal katlarda; 2’şer adet daire (3-4-5-6-7-8-9-10 b.b. nolu) olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina dış cephesi boyalıdır. Bina girişi ile 1-2 bb nolu dükkan girişleri zemin kattan ve kuzey (Süleymanbey Sokak) üzerinden sağlanmaktadır. 

Not: 06/02/1973  tarihli İskanı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.