COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Kadıköy Bostancıda 4+1 160 m2 1/2 Hisseli Daire

Vakıftan 4 + 1 160m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 10582
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 160m2
Ada 313
Parsel 13
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 50
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bağdat Cd. No:511, Bostancı Mahallesi, 34744 Kadıköy/İstanbul

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Bostancı Mahallesi sınırları içerisinde, Bağdat Caddesi üzerinde 511 dış kapı numaralı Uğur Apartmanı’nda yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için; İstanbul İli’nin önemli ulaşım akslarından olan D-100 Karayolu üzerinde Kadıköy-Bostancı istikametinde ilerlenir ve Bostancı Köprülü Kavşağı’ndan Prof. Dr. Ali Tarlan Caddesi'ne girilir. Bu cadde üzerinde güney yönünde yaklaşık 1 km ilerlenip sağ kolda yer alan Bağdat Caddesi’ne girilir. Değerleme konusu gayrimenkul Bağdat Caddesi üzerinde batı yönünde yaklaşık 500 m devam edilince sağ kolda, Cadde Tıp Merkezi’nin karşı cephesinde konumlanmaktadır. 

Özellikler: Gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul 284,75 m² yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizamda, 3/A yapı sınıfında ve yapı ruhsatına göre yaklaşık 50 yıl önce inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesinde göre ana gayrimenkul bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Bodrum katında; sığınak ve kömürlük hacimleri, zemin katta; 3 adet dükkan ve 1 adet daire, normal katların her birinde 1’er adet daire olmak üzere ana gayrimenkul toplamda 8 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde tarafımıza gösterilen gayrimenkulün onaylı mimari projesi ile kullanım alanı olarak uyumlu olduğu görülmüştür. Tarafımıza gösterilen gayrimenkul 12.02.1969 tarih onaylı mimari projesine göre, hol, koridor, salon, 4 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon hacimleri olmak üzere yaklaşık brüt 160 m² kapalı kullanım alanına sahiptir. Gayrimenkulün zeminleri parke, ıslak hacimler seramik kaplama olup oda ve salon hacimleri saten boya, banyo hacimleri ise fayans kaplamadır. Isınma doğalgaz sistemi ile sağlanmaktadır. Tarafımıza gösterilen gayrimenkul mahallinde kullanılamaz vaziyette olup metruk durumdadır ve kapsamlı tadilat ihtiyacı bulunmaktadır.

Not:  23.05.1970 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmazın 1/2'si satılıktır.