Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Fatih Seyyid Ömer Mahallesinde 72 m2 Daire

Vakıftan 2 + 1 72m2

Özellikler

Tapu no 9220
Pafta 362
Ada 1429
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 48
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 12

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Seyyid Ömer Mahallesi, Hacı Yusuf Sokak, No:20, Gülizar Apartmanı, Kat: 1, Daire:12 Fatih/ İstanbul

Açıklama

Ulaşım: Zeytinburnu-Fatih istikametinde D-100 Bağlantı Yolu üzerinde ilerlenirken Topkapı Kavşağı’nın oradan sağ tarafa Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi’ne sapılır, Silivrikapı Mezarlığı’nın oradan Silivrikapı Caddesi’ne geçilir, cadde üzerinde yaklaşık 540 m. ilerledikten sonra sol tarafta yer alan Seyfullah Efendi Sokak üzerinden Hoca Yusuf Sokak’a geçilerek taşınmaza ulaşım sağlanmış olur. Taşınmaz Hoca Yusuf Sokak üzerinde konumlanmıştır. Bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Sosyo-ekonomik yönden orta ve üst düzey gelir grubunun mesken olarak tercih ettiği yerleşim birimidir. Taşınmazın yakın çevresinde Uzun Yusuf Orta Okulu, Mevlana Kapı Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu ve Muhittin Akdik İlk Okulu yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmış olur. 


Özellikler: 12 no’lu bağımsız bölüm binanın 1.normal katında yer almaktadır. Bina girişine 
göre sol ve arka cephede yer almaktadır. Taşınmaz projesinde ve mahallinde 72 m²dir. Taşınmaz projesinde salon, 2 oda, hol, mutfak, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Projesinden farklı olarak mahallinde hol hacmi ile salon hacmi birleştirilmiştir. Mahallinde daire içerisinde salon ve odaların zeminleri ise marley kaplı olup duvarlar saten boyalıdır. Mutfak hacminin zeminleri seramik kaplı duvarları saten boyalıdır. Banyo ve wc hacimlerinin zeminleri seramik kaplı, duvarları kısmen seramik kısmen saten boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşaptan, pencere doğramaları ise PVC’den mamuldendir. Banyo içerisinde lavabo ve armatür mevcuttur. Mutfak içerisinde seramik tezgahlı dolap bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Isınma sistemi kat kaloriferidir.


Parsel üzerinde yer alan ana gayrimenkul onaylı mimari projesine göre 2 bodrum, zemin, 3 normal 
kat ve çatı katından oluşmaktadır. Ana taşınmazın 2.bodrum katında sığınak, kömürlükler ve kapıcı odası, bodrum katında 4 adet mesken, zemin katında 4 adet mesken ve 1 adet dükkan, normal katın her birinde 4’er adet mesken ve teras katında 2 adet mesken olmak üzere toplam 23 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın giriş, sahanlık ve merdivenleri mozaik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Binaya giriş zemin kattan (Hoca Yusuf Sokak tarafından) sağlanmaktadır.


Not: 15.09.1970 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.