COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Fatih Haseki Sultan Mahallesinde 3/4 Hisseli 1+1 Daire

Şirketten 1 + 1 79m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Şirketten
Tapu no 10684
Oda Sayısı 1 + 1
Metre Kare 79m2
Ada 1787
Parsel 38
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat -1
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Haseki Sultan Mahallesi, Darüşşifa Sokak, Şifa Apartmanı, No:3/A (Uavt No: 1900027507) Fatih/ İSTANBUL

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Fatih İlçesi, Haseki Sultan Mahallesi, Darüşşifa Sokak, Şifa Apartmanı, No:3/A  adresinde kain tapuda Nev Bahar Mahallesi, 1787 ada, 160.10 m2 alanlı 38 parselde kayıtlı “kat” nitelikli taşınmazdır. Konu mülke ulaşım için 10. Yıl Caddesi ile irtibatlı Turgut Özal Millet Caddesi üzerinde yaklaşık 1.8 km ilerledikten sonra sola dönülerek Darüşşifa Sokağa ulaşılır. Gayrimenkul bu sokak üzerinde yaklaşık 20 m ileride sol kolda yer almaktadır. Yakın çevresinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Başçı Mahmut Cami yer almaktadır. Ulaşım olanakları iyi ve alternatifli olan bölgede orta gelir grubuna hitap eden 4-8 katlı konut ve ticari amaçlı binalar yer almaktadır. Cadde üzerinde yer alan binaların zemin katları ticari ve hizmet amaçlı kullanılmaktadır.

Özellikler: 1 bağımsız bölüm numaralı “kat” nitelikli taşınmaz binanın 1 bodrum katında konumludur. Mimari projesine göre salon, yatak nişi, dolap, yatak odası, iç hol, mutfak, banyo bölümlerinden ibaret ve yaklaşık 106 m² kullanım alanlıdır. Taşınmazın 3/4 hisseli 79,5 m2'lik kısmı satılıktır. Gayrimenkulün içi görülememiş dekorasyonu ve proje ile uyumluluğu tespit edilememiştir. Dışarıdan yapılan gözlemlerde taşınmaza bahçeden giriş kapısı açıldığı, yaklaşık 2 m² büyüklüğünde giriş bölümü için çıkma yapıldığı görülmüştür. 

Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizam yapı düzeninde, 2 bodrum, zemin, 6 normal katlı olarak yaklaşık 47 yıl önce inşa edilmiştir. Binada, 2. bodrum katta sığınak ve yakıt deposu, bodrum, zemin ve 6 normal katın her birinde 1 adet “kat” nitelikli gayrimenkul olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi batı cepheden, zemin kattan sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi mozaik kaplı, merdiven basamakları mermer kaplıdır.

Not: 25.02.1970 tarihli İskanı bulunmaktadır.