COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Fatih Aksaray Mahallsinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 110m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 13626
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 110m2
Ada 1111
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 46
Kat Sayısı 5
Ruhsat Tarihi 03/02/1987
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İstanbul İli, Fatih İlçesi, Aksaray Mahallesi, Küçük Langa Caddesi No:92, Kat:4 Daire:7

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanının olması, ara kat olması, merkezi bir konumda olması, ulaşımın kolay ve çeşitli olması avantajıdır.

Açıklama

%0,69 kâr oranı avantajı ile 60 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler:  Ana gayrimenkul 170 m2 alana sahip parsel üzerinde kat mülkiyetine esas onaylı mimari tadilat projesine göre yol altı seviyesinde 2 ve yol üstü seviyesinde 6 olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. 2 Bodrum Kat + Zemin Kat + Asma Kat + 4 Normal Kat bulunmaktadır. 2. Bodrum katta; Arka bahçeye çıkış 1.Bodrum katta; 1 numaralı bağımsız bölüm, sığınak ve kömürlükler Zemin Katta ve Asma Katta; Dükkan nitelikli 2 numaralı bağımsız bölüm 1,2,3,4 numaralı Normal katlarda sırasıyla 3,4,5,6,7 numaralı bağımsız bölümler bulunmaktadır. Her normal katta bir bağımsız bölüm vardır. Fatih Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü arşiv incelemesinde 1987 yılına ait ve rölöve mimari projeyi esas alan ve tüm bağımsız bölümlerdeki büyümeleri ve sonradan inşa edilen çekme katın yasal hale getirilmesi ile ilgili yapı ruhsatı/kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Bu belgelere göre parsel üzerine çekme kat eklenmiştir. Fatih Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan kat mülkiyetine esas tadilat projesine göre; 3 yatak odası, salon, 2 balkon, mutfak, banyo ve WC hacimlerinden oluşmaktadır. Toplam kat brüt 121 m2, bağımsız bölüm brüt alanı ise 110 m2 dir.

Ulaşım: İstanbul İli, Fatih İlçesi, Aksaray Mahallesi, Küçük Langa Caddesi No:92, Kat:4 Daire:7 açık adresinde konumludur. Tapu kayıtlarında ise İstanbul İli, Fatih İlçesi, Kürkçü Başı Mahallesi, 170 m2 alanlı 1111 Ada 4 Parsel üzerinde konumlu dükkanı olan kargir apartman vasıflı ana taşınmazın 4. normal katında konumlu 7 numaralı bağımsız bölümüdür. Taşınmaza ulaşmak için Taksim istikametinden Unkapanı Köprüsü takip edilerek Kennedy Caddesi ne doğru inilir. Kennedy Caddesi takip edilerek Cerrahpaşa sapağından sağa girilir. Küçük Langa Caddesi üzerinde yaklaşık 700 m gidildikten sonra taşınmazın bulunduğu binaya ulaşılır. Bina Yahu Geda Cami geçildikten hemen sonra sol kolda konumludur. Yakın çevresinde apartman tipinde, 6-7 katlı, 35-40 yıllık yapılar bulunmakta olup 90 lı yıllarda yenilenmiş yapılara da rastlamak mümkündür. Tarihi eser niteliği taşıyan yapıların seyrek de olsa görüldüğü bir cadde üzerindedir. Çevresinde Cerrahpaşa Hastanesi, Yenikapı Metro İstasyonu, Yenikapı Deniz Otobüsü İskelesi bulunmaktadır.

Not: 03/02/1987 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.