İstanbul Bakırköy Yeşilköy Mahallesinde 3+1 136 m2 Daire

Vakıftan 3 + 1 136m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Vakıftan
Tapu no 12995
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 136m2
Ada 352
Parsel 24
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 50
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yeşilköy Mahallesi, Yeşilköy İstanbul Caddesi, No:7 Ufuk Apartmanı K:2 D:7 Bakırköy/İSTANBUL

İstanbul Bakırköy Yeşilköy Mahallesinde 3+1 136 m2 Daire

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 2.Normal Kat, 7 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken, bina girişine göre katın sağ yarısında konumlanmakta olup kuzey, güney ve doğu yönlerine serbest cephelidir. Mimari projesine göre salon, 3 oda, kiler odası, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 adet balkondan ibaret olup brüt 136 m2 alanlıdır. Konu taşınmazın içerisi banka bilgisi dahilinde görülememiş olup mevcut durum tespiti yapılamamıştır. Dışarıdan bakılan gözleme göre yapılan proje kıyaslamasında balkon alanı salona katılarak büyüme yapıldığı ve balkon alanının daha büyük inşa edildiği görülmüştür.

Taşınmazların bulunduğu bina 767,75 m2 yüzölçümüne sahip parsel üzerinde ayrık nizamda, betonarme yapı strüktüründe 2 Bodrum + Zemin + 3 Normal Katlı olmak üzere toplam 6 katlı olarak ~1970 yılında inşa edilmiştir. Bina güney yönünden Yeşilköy İstanbul Caddesine açık cepheli olup, diğer yönlerden komşu parsellere açık cephelidir. Taşınmazın mimari projesinde 2. Bodrum katta sığınak ve kalorifer dairesi, 1. bodrum katta 1 ve 2 nolu meskenler ile kapıcı odası, zemin katta bina girişi ve 3 ve 4 nolu meskenler, normal katlarda ise 2’şer adet mesken olmak üzere toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi projesine uygun olarak güney yönden, Yeşilköy İstanbul caddesi üzerinden ve zemin kattan yüksek girişli sağlanmaktadır. Bina dış cephesi boyalı, giriş kapısı ise demir doğramadır. Binanın arka tarafında binaya ait açık otopark olduğu tespit edilmiştir.
Ulaşım: D-100 Karayolu üzerinde Edirne - Kadıköy istikametinde ilerlenerek Küçükçekmece Metrobüs İstasyonuna ulaşılmadan sağ kolda yer alan yol ayrımı kullanılarak Küçükçekmece Caddesine dönülür. Söz konusu cadde üzerinde ilerlenerek sırasıyla Basınköy İstanbul Caddesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi ve Yeşilköy Demiryolu Caddesine bağlantı sağlanır. Söz konusu Yeşilköy Demiryolu Caddesi üzerinde Yeşilköy İstasyonuna kadar ilerlenerek sağ kolda yer alan İstasyon Caddesine dönülür. Söz konusu cadde üzerinde ~400 metre ilerlenerek sol kolda yer alan Yeşil Yalı Sokak`a dönülür. Ardından sola Yeşilköy İstanbul Caddesine dönülür. Değerlemeye konu taşınmaz söz konusu Cadde üzerinde sol kolda yer alan 7 kapı nolu Ufuk apartmanında konumlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup bölge üst gelir grubuna sahip kesimlerce tercih edilmektedir. Taşınmaz Yeşilköy Sahile yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Not: 13.08.1970 tarihli Yapı Kullanım İzni (iskan) bulunmaktadır.