COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Bakırköy Hatboyunda Kiracılı 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 77m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9184
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 77m2
Ada 93
Parsel 25
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 36
Kat Sayısı 4
İskan Tarihi 15/11/1984
Ruhsat Tarihi 16/11/1984
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cevizlik Mahallesi, Hatboyu Çıkışı Sokak, Hatboyu Apartmanı, No:12,D:6 Bakırköy / İSTANBUL

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazın bulunduğu bölgede ulaşım esasen bölgenin ana arteri olan İncirli Caddesi’nden sağlanır. Taşınmaza ulaşım için; Sahil yolundan Zeytinburnu-Bakırköy yönünde ilerlerken Taşhan Kavşağı kullanılarak Taşhan Caddesi’ne girilir. Soldan İstanbul Caddesi’ne dönülür. Yaklaşık 500 m. sonra sağdan Hüsreviye Sokak’a dönülür. Sokak bitiminden sağdan Hatboyu Çıkışı Sokak’a girilir. Konu taşınmazın konumlu olduğu bina sağ kolda kalan 12 dış kapı numaralı Hatboyu Apartmanı dahilinde yer almaktadır. Taşınmazın konumlandığı bölgeye, ayrıca toplu taşıma ile ulaşım açısından da avantajlı olup, İncirli Caddesi üzerinden otobüsler ile ulaşım imkanı mevcuttur. Taşınmaza toplu taşıma araçları ve araçla ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Halihazırda kiracısı vardır.

Özellikler: 6 Nolu Bağımsız bölüm, bina girişine göre 2.katta yer almakta olup bina girişine göre sağ kolda yer almaktadır. 6 nolu bağımsız bölüm 3 oda, salon, mutfak, 2 balkon ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC-ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin ahşap parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve kompakt sistemli duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Daire içerisinde bazı kısımlarda çatı akması neticesinde tadilat ihtiyacı oluşmuştur. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı merkezi kat kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.

Taşınmazın yer aldığı parsel Hatboyu Çıkışı Sokak üzerinde yer almaktadır, düzgün geometrik formdadır ve eğimli bir topoğrafyaya sahiptir. Parsel, batıda 23 ve 24 parsele, doğuda 26 ve 44 parsele, güneyde 21 nolu parsele, kuzeyinde Hatboyu Çıkışı Sokak’a cephelidir. Ana yapıda kullanımı etkileyecek eksik imalat tespit edilmemiş olup, inşaat seviyesi %100’dür. 242,20 m2 yüzölçümüne sahip, 93 ada 25 parsel numaralı eğimli arsa üzerine inşa edilmiş olan ana gayrimenkul, onaylı mimari projesine göre 1 bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı, bitişik nizamda yapılaşmış bir binadır. Binanın bodrum katında zemin kat dükkanlara ait depolar, dairelere ait kömürlükler ve sığınak , zemin katında 2 adet depolu dükkan, normal katların herbirinde 2’şer adet daire bulunmakta olup merdiven sahanlıkları ve sığınak alanları, ortak kullanım alanları vardır. Bina içerisinde toplam 10 bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın girişi, Hatboyu Çıkışı Sokak üzerinden sağlanmakta olup bina giriş kapısı zemin katta bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, cephe boyası olup çatısı da kiremit kaplıdır. Bina içerisindeki ortak alanların zeminleri seramik olup duvarları da boyalıdır. Bina dahilinde asansör bulunmamaktadır.

Not:16.11.1984 tarihli  Yapı Ruhsatı ve 15.11.1984 tarihli İskanı bulunmaktadır. Kira getirisi ortalama 2.189 tl'dir.