COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Isparta Şarkikaraağaç Örenköy Köyünde İki Katlı Ev Ahır ve Arsası

Bankadan 2 402m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 12449
Oda Sayısı 2
Metre Kare 402m2
Ada 115
Parsel 1
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 45
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 1000

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Köy içi mevkii, 115 ada 1 parsel, Örenköy/Şarkikaraağaç/ISPARTA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

İlçeye 13 km mesafedeki köy yerleşiminin tam merkezinde, tapuda cins tashihli olması avantaj, TEK HİSSELİ 1000.56 lik arsası üzerinde inşa edilmiş olan toplam 402.00 m2 kapalı alanlı binalarıyla birlikte KÖY EVİ
Ulaşım: Konu gayrimenkul Isparta İli, Şarkikaraağaç İlçesi, Örenköy köyü adreslidir. Söz konusu parsel; köy meydanının kuşuçuşu ~147 m. kuzey doğu istikametinde konumludur. Taşınmaza ulaşım köy yolu üzerinden özel araçlar ile sağlanmaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu köyde 2 katlı köy evleri, cami vb. sosyal alanlar bulunmakta olup nüfus göç vermekte ve yapılaşma durağan seviyededir. Taşınmaz ilçe merkezine ~13 km, il merkezine ~130 km. uzaklıktadır.

Özellikler: 1000,56­ m² yüzölçümlü olup "İKİ KATLI YIĞMA TAŞ BİNA, AHIR VE ARSASI" vasıflıdır. Düz arazi yapısına ve düzgün olmayan geometrik şekle sahiptir. Batı ve kuzey cephesinden yol ile diğer cephelerinden komşu parseller ile çevrilidir. Değerleme günü parsel üzerinde sırası ile batısında Zemin katı ~156 m2, Normal katı ~156 m2 toplamda ~312 m2 alanlı iki katlı yığma ev yapısı, evin kuzeyinde bitişik nizamda ~90 m2 ahır yapısı, evin doğusunda ~65 m2 alanlı sundurma tarzı müştemilat yapısı inşa edildiği görülmüş olup ayrıca doğu cephesinde bila sayıda meyve ağaçları dikili olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindeki iki katlı ev yapısı dışı sıvasız ve boyasız çatısı kiremit kaplıdır. Giriş kapısı güney cephesinden ahşap doğrama, penceleri ahşap doğramadır. Taşınmazın değerlemesi banka isteği üzerine dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri görülememiştir. Evin kuzeyindeki ahır tarzı yapı yığma olarak taş üzeri tuğla örülü olup bakımsız olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın doğu cephesinde bulunan sundurma tarzı müştemilat kısmi olarak görülebilmiş olup yığma tarzda inşa edilmiştir. Taşınmazların ölçümleri kadastro paftası üzerinden ve uydu üzerinden sağlanmıştır. Taşınmaz parseli cins tahsisli olup kadastro paftası üzerinde yapılan ölçümlemede ev hacmi ~156 m2 taban oturumlu, ahır yapısı ~90 m2 taban oturumlu olup paftası ile uyumludur. Doğu cephesindeki müştemilat paftasında işli değildir. Yerinde de ölçüm alınamadığından yasal ve mevcut değerde değerleme dışı bırakılmıştır. Taşınmazların soba ile ısı ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Not: Köy yerleşik alan sınırları içerisinde Ayrık nizam, Task:0.50, Hmax:6.50 yapılaşma koşullarına tabidir.