COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Hassa Yeni Mahallede 3+1 137 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 137m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11141
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 137m2
Ada 353
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 1
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

YENİ Mah. ŞEHİT BEKÇİ VELİ CEYLAN CADDESİ No: 9 / 1 HASSA / HATAY

Açıklama

Özellikler: Gayrimenkul; projesine göre ana gayrimenkulün 1. normal katında yer alan kuzey-batı-güney-doğu yönüne cepheli 3 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt 137 m2 kullanım alanına sahip olup 3 oda, 1 antre, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc-lavabo ve 3 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın girişinde ahşap doğrama kapı bulunmaktadır. Antre zeminleri seramik, duvarları boya ile boyalıdır. Salon ve oda zeminleri seramik, duvarlı boya ile boyalıdır. Mutfakta mdf mutfak dolapları ve granit tezgah bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Wc-lavabo bölümünde ise alaturka wc ve ayaklı lavabo mevcut olup wc lavabo bölümünün zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Taşınmazın iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramadır. Taşınmazda ısınma sistemi bulunmamaktadır. Mesken orta bakımlıdır.
Gayrimenkullerin bulunduğu bina, 428,29 m2 yüzölçümüne sahip 353 ada 4 parsel üzerinde kurulu olan 3/B yapı sınıfında, ayrık nizam yapı tarzında, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre zemin + 3 normal kattan oluşmakta olmasına karşılık yerindeki durumda zemin + 1 normal kattan oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre binaya giriş güneydoğu cephesi zemin kat kotundan sağlanmaktadır. Binanın dış cepheleri normal dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın girişinde demir doğrama kapı bulunmaktadır.
Onaylı mimari projesine göre binanın zemin katında 1 ve 2 bağımsız bölüm numaralı dükkanlar, 1.normal katında sçz konusu taşınmaz 3 bağımsız bölüm numaralı mesken, 2.normal katında 4 bağımsız bölüm numaralı mesken, 3.normal katında 5 bağımsız bölüm numaralı mesken bulunmaktadır. Ancak mevcut durumda 2 ve 3.normal katlar inşa edilmemiştir.


Ulaşım:
Hassa İlçe merkezinden Dervişpaşa Bulvarı üzerinde güneydoğu istikameti yönünde ilerlerken yaklaşık olarak 500 m sonra karşılaşılan yol ayrımından sağa Şehit Bekçi Veli Ceylan Caddesine dönülür. Dönülen bu yol üzerinde mevcut yol kuzeybatı yönünde 100 m takip edildikten sonra değerleme konusu gayrimenkulün bulunduğu binaya ulaşılmış olunur. Taşınmazın bulunduğu bina Şehit Bekçi Veli Ceylan Bulvarı üzerinde konumlu olup, yakın çevresinde bulunan; Derviş Paşa Bulvarı’na yaklaşık 100 m, Hassa İlçe Stadyumuna 600 m mesafede yer almaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu bina Hassa İlçesinin ana arterlerine yakın konumlu olup bölgede ulaşım ve altyapı sorunsuzdur. Bölgede eski ve yeni yapılar bir arada bulunmaktadır. Bölgede bulunan binalar alt katları ve üst katları konut amaçlı kullanılmaktadır. Bölgedeki yapılaşma oranı % 70 - 80 seviyesindedir. Gayrimenkulün ilçe merkezine ve bölgenin ana arterlerine yakın konumlu olması, tercih dilen bölgede yer alması gayrimenkule olan talep seviyesini olumlu yönde etkilemektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde alt katları ve üst katları konut amaçlı kullanılan 3-4 katlı binalar bulunmaktadır. Bölgede bulunan yapılar genelde yerleşim amaçlı olarak tercih edilmekte olup bölge orta ve üst gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir.