Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Gönen Karşıyaka Mahallesi'nde Avlulu Kargir Ev

Şirketten 206m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23345
Metre Kare:
206m2
Ada:
659
Parsel:
15
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/3
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
35
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Altay Mahallesi, Şehit Kadir Aslan Caddesi, No:52 (1523217246) (659 Ada, 15 Nolu Parsel) Gönen / BALIKESİR

Açıklama

Özellikler: Konu gayrimenkul; Balıkesir İli, Gönen İlçesi, Karşıyaka Mahallesi, Şehit Kadir Aslan Caddesi, No:52 adresinde konumludur. 659 ada 15 nolu parsel 232,00 m2 yüzölçümlü olup “Avlulu Kargir Ev” vasfındadır. Parsel geometrik olarak dikdörtgene yakın bir sahip olup topogrofik olarak az eğimlidir. Taşınmazın Gönen Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemesinde parsel üzerinde 46,85 m2 alanlı kadastro paftasına işlenmiş yapı olduğu tarafımıza şifaen belirtilmiştir; ancak yerinde yapılan incelemeler sonucunda kadastro paftasına işlenmiş yapının yıkıldığı yerine ruhsatsız olarak inşa edilmiş, 2 katlı betonarme bina olduğu tespit edilmiştir. Mahallinde yapılan tespitlere göre; 2 katlı betonarme binanın taban alanı yaklaşık 100 m2 olmak üzere toplam 206 m2`dir. Konu yapının; bitişik nizam betonarme karkas yapı cinsinde, 3A yapı sınıfında zemin+1 normal katlı olmak üzere toplam 2 katlı inşa edildiği tespit edilmiştir. İç mahaline girilemediği için bodrum katının mevcudiyeti tespit edilememiştir. Yapı kalitesi  vasat olarak tahmin edilmektedir. Gönen Belediyesi imar müdürlüğü arşivinde söz konusu yapıya ilişkin herhangi bir ruhsat, proje vs kaydına ulaşılamamıştır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.