Depremden etkilenen 10 ilde, benzer felaketlerin önüne geçebilmek adına tüm gayrimenkulleri inceleterek satışa sunuyoruz
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Giresun Keşap Demirci Köyünde 2452 m2 Ev ve Fındık Bahçesi

Bankadan 2 224m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14772
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
224m2
Ada:
120
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
10
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

GİRESUN, KEŞAP,DEMİRCİ,YAĞLIKUZ, 120 ADA 3 PARSEL

Uzman Görüşü

Köy merkezine yakın konumuyla avantajlı, kadastro paftasına işli 2 adet müstakil ev bulunan 2.452 m2 tam hisse arsası ile birlikte tamamı; Demirci Mahalle merkezine yakın olması, ,kadastro yoluna cepheli olması, arazinin verimli olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Keşap İlçesi, Demirci Mahallesinde konumlu; 120 Ada 3 Parsel 2.452,48 m² yüzölçümünde olup orta eğimli bir arazide, kadastral yola cepheli olan bir parseldir. Taşınmazın tapu vasfı "FINDIK BAHÇESİ VE AHŞAP EV" niteliğindedir. Düzgün geometrik yapıda olmayan, çok eğimli arazi alanı içerisindedir. Taşınmaz üzerinde fındık bahçesi bulunmakta olup, parsel üzerinde kadastroya kayıtlı 4 adet yapı mevcuttur. Taşınmazın kadastro yola 50 m cephesi bulunmaktadır. 

Yapı1: Bu yapı kadastro kaydına göre taban alanı 16 m² olan ahşap 2 katlı depo amaçlı kullanımı olan bir yapıdır. Yapının tamamı ahşap olup, üzeri sac ile kapatılmıştır. Yapı ahşap kolonlar üzerine kurulmuş, giriş katta çevre duvarları örülmemiş olup, 1. Katta ahşap ile kapatılmıştır. Yapının yaklaşık olarak 6070 yıl önce inşa edildiği, ekonomik ömrünü tamamladığı kanaati ile değer takdir edilmemiştir.

 Yapı2: Bu yapı kadastro kaydına göre taban alanı 81,49 m² olup, yerinde 2 kat olarak yapılmış olduğu ve 162,98 m² toplam alana sahip olduğu düşünülen kagir bir yapıdır. Yapının zemin katının ahır/depo, normal katının mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Yapını dışı sıvalı ve boyalı olup, çatısının sac ile kapatıldığı gözlemlenmiştir. 

Yapı3: Bu yapı kadastro kaydına göre taban alanı 101,85 m² olup, yerinde 2 kat olarak yapılmış olduğu ve 203,70 m² toplam alana sahip olduğu düşünülen kagir bir yapıdır. Yapının zemin katının ahır/depo, normal katının mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Yapını dışı sıvalı ve boyalı olup, çatısının sac ile kapatıldığı gözlemlenmiştir. 

Yapı4: Bu yapı kadastro kaydına göre taban alanı 25 m² olan ahşap 2 katlı depo amaçlı kullanımı olan bir yapıdır. Yapının tamamı ahşap olup, üzeri sac ile kapatılmıştır. Yapının yaklaşık olarak 6070 yıl önce inşa edildiği, ekonomik ömrünü tamamladığı kanaati ile değer takdir edilmemiştir. 

Parsel yaklaşık %50 eğimlidir. Parsel dikdörtgen formlu olup mahallinde sınırları bellidir. Taşınmazın 17 metre yola cephesi bulunmaktadır. Parselde üzerinde bulunan yapıların betonarme karkas tarzda inşa edildiği, çatısının çinko, dış cephesinin sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın yakın çevresinde fındık bahçeleri ve etrafında 1­2 katlı köy evleri ile tarla vasfında parseller bulunmaktadır. Bölgede yapılaşma ve doluluk oranı düşüktür. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. 

Not: Taşınmazı üzerindeki Kargir Ev ve Ahşap tapuda başka birinin üzerine tescillidir ancak tapusu FINDIK BAHÇESİ VE AHŞAP EV olarak geçmektedir ve şerhli şekilde tapu devri yapılacaktır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.