0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Gaziantep Mehmet Yalçın Nane Caddesi'nde Hisseli Avlulu Müstakil Ev

Şirketten 378m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18745
Metre Kare:
378m2
Ada:
125
Parsel:
18
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aşağı Arıl Mahallesi, Ş. Ast. Mehmet Yalçın Nane Caddesi, No: 242, Şehitkâmil/Gaziantep

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşım imkanlarının kolay olması, Yukarı ve Aşağı Arıl Mahallelerinin merkezinde ve Ş. Ast. Mehmet Yalçın Nane Caddesi üzerinde konumlanması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, 236,93 m2 yüzölçümüne sahip , “Kerpiç Ev Ve Avlusu” vasıflı 125 ada 18 parsel  üzerinde bitişik nizamda ve betonarme karkas sitemde inşa edilmiş 2 adet yapı mevcuttur. 2 yapı toplam 378,56 m2'dir. İki taşınmazın 1/2 oranındaki hisse satılıktır. Yapıların her ikisi de Şehitkâmil Kadastro paftalarına işlenmiştir. 

Yapı-1; parselin kuzey cephesinde konumlu ve Ş. Ast. Mehmet Yalçın Nane Caddesi’ne cephelidir ve zemin + 1 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Kadastro paftasında her bir katı 120,28 m2 olmak üzere toplam 240,56 m2 kullanım alanlıdır. Yapı-1’in dış cephesi normal dış cephe boyası olup, dış kapısı ise demir doğramadır. Yapının zemin katında market ve arka kısmında depo, 1. katında ise ev mevcuttur. Yapının terasının bir kısmının üzeri de alüminyum sacla kapatılmıştır. Kuzey cephedeki Yapı-1 in zemin katında market, 1. katında ise ev mevcuttur. Yapıda herhangi bir ısınma tesisatı bulunmamaktadır.

Yapı-2; parselin güney cephesinde konumlu ve Yeni Cami Sokağa cephelidir ve zemin + 1 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Kadastro paftasında her bir katı 69,00 m2 olmak üzere toplam 138,00 m2 kullanım alanlıdır (paftada yapılar 2 şer kat işlidir). Yapı-2’nin zemin kat dış cephesi plastik badana, 1. katı ise briket duvar konumunda olup, dış kapısı ise demir doğramadır. Yapı, Yeni Cami Sokağa cepheli olup, sokaktan bakıldığında, zemin katı yol kotu seviyesinin altında kalmaktadır. Hâlihazır ise yapı boş olup, kullanılmaktadır. 

Bölge, Yukarı ve Aşağı Arıl olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Taşınmaz ise Yukarı ve Aşağı Arıl Mahallelerinin merkezinde ve Ş. Ast. Mehmet Yalçın Nane Caddesi üzerinde konumludur. Ulaşım ve altyapı sorunu olmayan bölgede taşınmaza en yakın toplu taşıma aracı ile ulaşım, bölgenin ana arterleri olan ve taşınmazın cepheli olduğu Ş. Ast. Mehmet Yalçın Nane Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Mahallesi, Şehitkâmil ilçesinin doğusunda yer alan, doğusunda yer alır. Bölge, yerleşim olarak mahalle statüsünde olmasına rağmen, köy niteliğinde olup, gelişim göstermeyen bir bölgedir. Mahalle merkezi dışında herhangi bir yerleşim ve yapılaşma bulunmamaktadır. Mahalle merkezinde, eğitim kurumları, market, manav, kasap, sağlık ocağı mevcuttur. Yakın çevresinde ise boş araziler mevcut olup, mahalle halkı; geçimini tarımsal üretimden sağlamaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.