COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Mahallesi'nde 125m2 Natamam Dubleks Mesken

Bankadan 3 + 1 125m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14495
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 125m2
Ada 3211
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 2
Ruhsat Tarihi 15/04/2008
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm K-4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aşağısöğütönü Mahallesi, 1560 sok, K blok No:4 TEPEBAŞI / ESKİŞEHİR

Açıklama

Özellikler: Aşağısöğütönü TOKİ Konutları ve Toki Yavuz Sultan Selim Camii'ne yakın SİTE İÇERİSİNDE, Sitenin genel inşaat seviyesi %65, tamamlanan blokların inşaat seviyesi ise %71, BRÜT 125m2 KABA İNŞAAT DAİRE"

Taşınmaz K Blokta yer alan 4 nolu yapı zemin + 1.normal katta yer almaktadırlar. Toplamda yaklaşık brüt 125 m2 + 10 m2 veranda kullanım alanı içerisinde; zemin katı giriş, salon, mutfak + yaşama, wc ve veranda bölümlerinden (57 m2 + 10 m2 veranda); 1.normal katı ise hol, 3 oda, çamaşırlık, banyo ­wc ve balkon bölümlerinden (68 m2) oluşmaktadırlar. Taşınmazın zeminleri brüt beton, duvarları ve tavanları alçı sıvalıdır. Katlar arası erişimi sağlayan merdivenler beton olup, merdiven korkulukları bulunmamaktadır. Giriş ve iç kapılar ve pencereler bulunmamaktadır. Mutfak dolapları, mutfak tezgahları, elektrik kablo ve aksesuarları, armatürler, vitrifiyeler ve radyatörler eksiktir. Konu taşınmaz natamam durumda olup, %63 inşaat seviyeli olarak hesaplanmıştır. Yakın çevresinde; ayrık nizamda inşa edilmiş orta ve üst gelir seviyesine sahip ailelerce mesken olarak kullanılan 4­5 katlı yapılardan oluşan siteler, boş konut arsaları ve tarımsal nitelikli araziler bulunmaktadır. Alt yapı çalışmalarının devam ettiği bölge, Tepebaşı Belediyesi sınırları içinde kalmaktadır. Bölgedeki yapılaşma düşük olup, bölge şehir Merkezine uzak mesafededir.

Taşınmazın konumlu olduğu parsel 9473.92 m2 yüzölçümüne sahiptir. İncelenen projesine göre parsel üzerinde A,B,C,D,E,F,G,H,I,J ve K olmak üzere toplam 11 adet blok projelendirilmiştir. Ancak ekspertiz tarihi itibariyle 10 adet bloğun inşa edildiği, inşa edilen blokların ise kaba inşaat halinde oldukları görülmüştür. Bloklar betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizamda inşa edilmektedirler. İncelenen mimari projesinde ve yerinde; değerleme konusu taşınmazların konumlandığı I, J ve K bloklar zemin kat + 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlıdır. I blokta kat irtifakına esas mimari projesine göre her biri zemin kat + 1.katta konumlu 4 adet dubleks mesken, J blokta kat irtifakına esas mimari projesine göre her biri zemin kat + 1.katta konumlu 4 adet dubleks mesken, K blokta ise kat irtifakına esas mimari projesine göre her biri zemin kat + 1.katta konumlu 4 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Taşınmazların bulunduğu site, her blokta 4’er adet dubleks mesken olmak üzere, toplam 44 adet bağımsız bölümden oluşacak şekilde planlandığı, ancak mahallinde yapılan incelemelerde B,C,D,E,F,G,H,I,J ve K blokların inşa edildiği, A bloğun inşa edilmediği gözlenmiştir. Blokların dış cepheleri kaba sıvalı haldedir. Bina girişleri her bağımsız bölüm için ayrı projelendirilmiş olup, yerinde yapılan incelemelerde kapı kasaları ve kapı kanatlarının bulunmamakta olduğu gözlemlenmiştir. Site içerisinin bir kısmı çim kaplıdır. Söz konusu taşınmazlar natamam vaziyette olup, girişleri zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Sitede tüm bloklar kaba inşaatı çıkılarak tamamlanmış ancak site genel inşaat durumu natamamdır, site geneli yaklaşık %63 inşaat seviyesindedir.

Ulaşım: Bursa Eskişehir Karayolu kuzeybatı istikametinde ilerlenirken sağ koldan 1560.sokağa dönülür. Sokak 2,1 km ilerlenir ve sol koldan 1561.sokağa dönülür. 1561 sokak üzerinde 400 m ilerlenerek taşınmazın konumlu olduğu siteye ulaşılır. Taşınmaz 1561.sokak cephe hattında bulunan bloklarda konumludur. Taşınmazların bulunduğu bölgeye toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşmak mümkündür.

Not:  K Blok için15.04.2008 tarih 162 numaralı yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır, K Blok için 03.11.2014 tarih 1485 numaralı yenileme yapı ruhsatı bulunmaktadır. Ruhsat geçerlilik süresi dolmuştur. Ruhsat süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. Taşınmaz tapuda Zincirlikuyu Mahallesi'nde kayıtlıdır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.