Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Erzurum Yakutiye Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesinde 137 m2 3+1 Daire

Şirketten 3 + 1 137m2

Özellikler

Tapu no 10506
Ada 1176
Parsel 45
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 50
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 1
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ÖMER NASUHİ BİLMEN MAH., CENGİZ TOPEL CAD., NO:1, AHENK APT., KAT:1, DA:1 YAKUTİYE / ERZURUM

Açıklama

Ulaşım: Erzurum İli, Yakutiye İlçesi, Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, 1 no’lu Ahenk Apartmanı’nın 1. normal katındaki 1 bağımsız bölüm numaralı dairedir. Taşınmaza, Gürcükapı Kavşağından kuzeybatı yönde Orhan Şerifsoy Caddesi’ni takip ederek Migros Kavşağını geçtikten sonra, Erzurum Tren Garı’na gelinmeden ulaşılır. Taşınmaz İstasyon Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi kesişiminde köşe konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde genellikle orta gelir düzeyine sahip ailelerce zemin katları dükkan ve normal katları konut amaçlı kullanılan 6-8 katlı yapılar, TCDD’na ait tesisler, işyerleri ve sosyal donate alanları bulunmaktadır. Taşınmaz M.Zahit Kotku Camii ve Migros AVM’ne 100 metre, 50.Yıl Caddesine yaklaşık 50 metre mesafededir. Taşınmaza 50.Yıl Caddesi üzerinden otobüs ve minibus ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmazın içerisi görülememiş olup, değerleme dışardan tespit ile yapılmıştır. Konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre yaklaşık 130 m2 brüt alanlı olup, dışardan yapılan tespitlere göre KD ve KB cephelerde konsol çıkmaları artırılmış ve KD cephede 2 adet balkon hacmi oluşturulmuştur. Yerinde ölçüm yapılamamasına karşın yasal alanında yaklaşık 7 m2 kazanım sağlandığı tahmin edilmekte olup, mahal alanı yaklaşık brüt 137 m2 dir. Taşınmazın yasal ve mevcut durum değeri projesinden hesaplanan kullanım alanı dikkate alınarak takdir edilmiştir. Pencere doğramaları ahşaptan mamul olup, dışardan yapılan tespitlere göre bakımsız durumdadır. Isıtma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır. Binanın 1. normal katında, merdivenden çıkınca ve asansörden inince sağda yer almaktadır. Daire, bina ön cephesinde, KB yönden Cengiz Topel Caddesi üzerinden verilmiş olan bina girişine göre sol kolda, köşe konumda yer almaktadır.

Betonarme Karkas inşaat tarzında bitişik nizamlı inşa edilmiş, bodrum+zemin+5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlı binadır. Bodrum katta 13 no’lu depo, zemin katta 11 ve 12 no’lu dükkanlar, 1. normal katta  1 ile 2 no’lu daireler, 2. normal katta 3 ve 4 no’lu daireler, 3. normal katta 5 ve 6 no’lu daireler, 4. normal katta 7 ve 8 no’lu daireler, 5. normal katta 9 ve 10 no’lu daireler bulunmaktadır. Bina dış cephesi klasik sıva beton üzeri boya, merdivenleri ise mermerdir. Binada bir adet asansör bulunmaktadır. Binaya ait açık veya kapalı otopark alanı bulunmamaktadır.

Not:  11.03.1969 tarihli İskan Belgesi bulunmaktadır.