COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Erzurum Yakutiye Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Arslan Sitesinde Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 204m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11729
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 204m2
Ada 7454
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 20

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Yem Sanayi Yolu Sok. No:10/C Arslan Sitesi C Blok Teras Kat D:20 Merkez/Erzurum

Erzurum Yakutiye Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Arslan Sitesinde Dubleks Daire

Açıklama

Özellikler: C Blok, teras kat, 20 bağımsız bölüm nolu mesken blok girişinin sol kısmında konumlu olup; kuzeybatı ve güneydoğu cephelere sahiptir. Taşınmaz projesinde yapılan incelemelere göre yaklaşık 154 m2 kapalı alana ve yaklaşık 110 m2 teras alanına sahip olup, salon, biri ebeveyn banyolu 3 adet oda, mutfak, banyo, wc, antre-hol, 1 adet balkon ve açık teras hacimlerinden oluşmaktadır. Projesine aykırı olarak teras alanı kullanılarak ek 1 oda elde edilmiş ve salon alanı genişletilmiştir. Ayrıca mutfak ve bitişiğindeki oda birleştirilerek oturma odalı mutfak hacmi elde edilmiş ve wc konumu değiştirilmiştir. Taşınmaz fiilen yaklaşık 204 m2 kapalı alana ve yaklaşık 56 m2 teras alanına sahiptir. Teras alanı üzeri çatı ile ve çevresi cam balkon ile kapatılmış olup, bu kısım kapalı alan olarak değerlendirilmemiştir. Konu mesken dahilinde zeminler teras ve ıslak hacimlerde seramik kaplı olup, diğer ünitelerde laminat parke kaplıdır. Duvarlar ıslak hacimlerde seramik kaplı olup, diğer ünitelerde saten boyalı ve duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlar terasta pvc plaka kaplı ıslak hacimlerde asma tavan imalatlı diğer ünitelerde kartonpiyer imalatlıdır. Mesken dahilinde mutfakta mermer tazgah alt üst ahşap dolap; banyoda duşa kabin lavabolu ahşap banyo dolabı ve klozet; antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır. İlgili meskenin iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC, daire giriş kapısı çeliktir. İç doğal gaz tesisatı çekili olan panel radyatörlü meskenin ısıtması kombi ile sağlanmaktadır. Mesken dahilinde kullanılan malzeme ve işçilik kaliteleri orta seviyededir. 
Ana taşınmazın yer aldığı parsel 3517,57 m2 alanlı olup, geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen bir forma, topoğrafik olarak düz bir yapıya sahiptir. İmar durumu itibari ile Blok Nizam 6 Kata Müsaadeli Konut Alanı imarlıdır. Parsel üzerinde, blok nizamda, bodrum + zemin + 5 normal kat + teras katlı; A-B-C-D Bloklu olarak inşa edilmiş olan betonarme konut binaları bulunmaktadır. Taşınmazın içinde yer aldığı C Blok parselin kuzeydoğu köşesinde konumlandırılmış olup, C Blok girişi güney cepheden ve zemin kat seviyesinden tesis edilmiştir. Teras kat üzeri sac çatılı binanın dış cephesi yalıtım malzemesi kaplı ve plastik boyalıdır. Bina merdiven dairesi basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, duvarlar saten boyalı, tavanlar plastik badanalı olup, merdiven korkulukları krom ve bina giriş kapısı demir doğramalıdır. Ana doğal gaz tesisatı çekili olan asansörlü bina dahilinde yer alan bağımsız bölümlerin ısıtması kombi ile sağlamaktadır. Ana taşınmaz dahilinde kullanılan malzeme ve işçilik kaliteleri orta seviyededir. 


Ulaşım: Semtin ana arterlerinden olan Necip Fazıl Kısakürek Caddesi kuzeydoğu yönde yaklaşık 550 m takip edilerek yolun sol kolu üzerinde ayrılan Yem Sanayi Yolu Sokağa sapılır. Bu sokak yaklaşık 170 m takip edilerek, sağ koldaki ana taşınmaza ulaşılır. Ana taşınmazın konumlu olduğu muhit yerleşim alanı olarak oldukça tercih edilmekte olup, özellikle son yıllarda yerleşimin yaygınlaştığı ve şehrin yeni tarihli yerleşim bölgelerindendir Ana taşınmazın yakın çevresi genellikle yeni tarihli 6-8 katlı ve ana arterler üzerinde zemini ticari imarlı konut binaları, park ve bahçe alanları, eğitim kurumları ve sosyal donatılar ile yapılandırılmıştır. İkili bölge yerleşim alanı olarak genellikle orta ve üst düzey gelir seviyesine sahip aileler tarafından tercih edilmekte olup doğal gaz dahil tüm alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanmıştır. Bölgeye toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım mümkündür. 

Not: Taşınmazın tapu senedinde katı "teras" olarak geçmektedir.