Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Yenişehir Şehitlik Mahallesi'nde Arsa Payı

Bankadan 31m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23359
Metre Kare:
31m2
Ada:
980
Parsel:
52
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
0.3
Emsal:
1.25

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

ŞEHİTLİK MAH. 63. Sokak Çiftel apartmanı B blok Bina No: 2 Yenişehir/ Diyarbakır

Açıklama

Özellikler: Diyarbakır ili, Yenişehir ilçesi, Şehitlik Mahallesi, 63. Sokak Çiftel apartmanı B blok Bina No: 2 Kat: Zemin No:1 b.b nolu meskendir. 891,00 m2 alanlı parsel üzerinde eski 1 bloklu yapının deprem sonucunda ağır hasarlı olmasından dolayı yıkıldığı tespit edilmiştir. Eski mimari projesine göre yapı 1 bloklu ve B+Z+6 katlıydı. Web tapu sisteminde incelenen mimari projesine göre: yapının bodrum katta: ortak kullanım alanları yer almakta, zemin katta: 4 adet mesken ve bina girişi yer almakta, normal katlarda ise 4 er adet mesken olmak üzere toplam 28 adet mesken yer almaktadır. Binada toplam 28 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Taşınmaz mimari projesine göre hol, 3 oda + salon + mutfak + banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup 89 m2 dir. Taşınmazın konumlu olduğu parsel geometrik olarak Dikdörtgen şeklinde olup, topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde değerleme tarihi itibariyle herhangi yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz kuzey cephesinde 30 metrelik yola cephelidir.

1 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının zemin katında, bina girişine göre sol ön cephede konumludur. İncelenen onaylı mimari projesinde brüt: 89 m² alanına sahip olduğu tespit edilmiştir. Konu mesken; antre 3 oda + salon, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana yapı mahallinde yıkılmış olup mahallinde arsa vasıflıdır.

Yapılaşma Şartları ;

 E:1,25, T:0,30 Hmax: 37,5 konut alanında kalmaktadır

Taşınmaz deprem sonrası ağır hasar görmüş ve yıkılmıştır. Taşınmazın arsa payı 1/28 oranında olup arsanın 31,821 m2'sine tekabül etmektedir.

Tapuda Köşkler Mahallesi'nde kayıtlıdır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.