Diyarbakır Kayapınar'da 158 m² Daire

 • Bankadan
 • 158 m2
 • 2 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   1703
  • Pafta
   -
  • Ada
   413
  • Parsel
   4
  • Tapu Bilgisi
   Kat İrtifaklı
  • Isıtma Sistemi
   Kombili
  • Bina Yaşı
   17
  • Kat Sayısı
   14
  • Bulunduğu Kat
   12
  • Bağımsız Bölüm
   49

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Açık Adres : Peyas Mahallesi, 225. Sokak, K.Cemal Polat Sitesi, C2 Blok, No:5/49, Kayapınar/DİYARBAKIR

Ulaşım : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Kayapınar Mahallesi, 413 Ada, 4 Parsel, 26.963,77 m2 arsa üzerine konumlanmış olan site içerisinde bulunan, C2 Blok, 12. normal katta yer alan 49 bağımsız bölüm no.'lu meskendir. Ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Selahattin Eyyubi Bulvarı'ndan Yeniyol semti yönünde ilerlerken 225. Sokağa dönülerek sağlanmaktadır. Taşınmaz Selahattin Eyyubi Bulvarı ile Fırat Bulvarı kesişiminde, köşe konumlu parselde yer almaktadır. Yakın çevresi konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 8-10 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır.  Bölgede Hantepe Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu, Park Orman, Kayapınar Belediyesi gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.

Özellikler : K.CEMAL POLAT Sitesi 26.963,77 m2 alanlı parsel üzerinde inşa edilen 5 adet bloktan oluşmaktadır. Site içinde özel güvenlik, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve spor alanlarını bulunmaktadır.  Binanın bulunduğu C2 Blok parselin güneybatı köşesinde konumludur. C Blok IVA yapı sınıfında, ayrık nizamda, 1 bodrum + zemin + 15 normal katlı olarak inşa edilmiş olmasına rağmen kütük defterinde b+z+20 katlı (19 ve 20.normal katı dubleks mesken) olarak görünmektedir. Binanın 1. bodrum katında sığınak, havalandırma odası,ortak kullanım alanları; zemin katında 4 adet mesken ve bina girişi; 1. Normal kat dahil olmak üzere diğer tüm katlarında 4'er adet mesken bulunmakta olup bina toplam 64 adet meskenden meydana gelmektedir. Bina girişi zemin kattan ve kuzeydoğu yönden sağlanmaktadır. Binanın dış ön cephesi ve diğer cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Binanın arkasında açık otoparkı ile iç kısmında asansörü bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.

49 bağımsız bölüm no.'lu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 12. normal katında, bina giriş cephe hattına göre sol ve ön cephede(kuzeydoğu) konumludur. Onaylı mimari projesine göre brüt: ~158 m², net: ~134 m² (balkonlar dahil) kullanım alanına sahiptir. Antre hol + 3 oda + 1 salon + 1 mutfak + 1 banyo + 1 wc + 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazda projesinden farklı olarak yerinde yapılan incelemede kuzeydoğu cephesindeki odanın açık teras alanı olarak kullanıldığı, yatak odası ile koridor arasında duvar kaldırılarak yatak odası alanına katıldığı tespit edilmiştir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVCısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve kabinli küvet bulunmaktadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. 

Daire merkezi konumda olması, ulaşılabilirliğinin iyi olması, otoparkının ve asansörünün bulunması, doğalgaz yakıtlı ve kat kaloriferli olması ve site içinde yer alması açısından oturum ve yatırım amaçlı değerlendirilebilir. 

Gizle Hepsini Gör