COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Kayapınar Mezopotamya Başakkent Sitesinde 3+1 Dubleks Daire

Bankadan 3 + 1 186m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12513
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 186m2
Ada 900
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 11
Bulunduğu Kat 10
Bağımsız Bölüm C Blok 22

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Mezopotamya Mah. 310. Sok. Başakkent Sit. C­Blok Apt. No: 5 C­Blok / 22 Kayapınar / Diyarbakır

Diyarbakır Kayapınar Mezopotamya Başakkent Sitesinde 3+1 Dubleks Daire

Açıklama

Gelişmekte olan bölgede, rağbet gören NEZİH MUHİTTE, modern binada, 186 m2 kullanım alanına ilaveten 38 m2 lik geniş teras alanıyla dikkat çekici, SON KAT KÖŞE DUBLEKS
Özellikler: C bloğun 10. normal katında, blok girişine göre sol tarafta konumlu, kuzey, güney ve batı cepheli 22 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskendir. Onaylı mimari projesine göre 10. normal katta 1 oda, 1 salon, antre, mutfak, wc ve 1 adet teras hacimlerinden oluşmakta olup, brüt yaklaşık 110 m²+ 38 m² teras alanına sahiptir. 11. normal katta 2 oda, hol, banyo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt yaklaşık 76 m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın içi görülmemiştir. 
Taşınmazın bulunduğu Başakkent Sitesi 9285.29 m² yüz ölçümüne sahip 900 ada 4 parsel 
üzerinde 4 adet bloktan (A, B, C ve D) oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu C Blok parselin kuzeybatı cephesinde köşe konumlu olup, IV/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, betonarme karkas yapı tarzında 1 bodrum + zemin + 11 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Site girişi kuzey cephede (310.Sokak) yer almaktadır. C Blok dış cephesi ısı yalıtımlı mantolamadır. Blok giriş kapısı camlı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda granit, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Site içinde açık otopark, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanı bulunmakta olup, çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Blok girişi zemin kattan ve güney cepheden sağlanmaktadır. 
Ulaşım: Bölgenin ana arterlerinden olan Ş.Urfa Bulvarı'ndan şehir merkezi istikametinde ilerlerken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastenesini 
geçtikten sonraki ilk kavşaktan sağa, Mahabad Bulvarına girilir. Bu bulvar üzerinde yer alan 3. kavşağı yaklaşık 200m geçtikten sonra sağ tarafta yer alan 306. Sokağa dönülür. Taşınmaz yaklaşık 740 m ilerde, sol tarafta yer alan parselde konumlanmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde boş parseller ve benzer yapılar bulunmaktadır. Bölgede Hacı Recep Hatıra Parkı, Bediüzzaman Cami, İmam Şafi Cami, Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulu gibi sosyal ve kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım Kayapınar Caddesi ve Mahabad Bulvarı üzerinden geçen otobüsler vasıtası ile sağlanmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.
Not: 02/01/2008 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur.