1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Diyarbakır Dicle'de Arsalı 570 m2 Kargir Ev

Bankadan 5 570m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14812
Oda Sayısı 5
Metre Kare 570m2
Ada 245
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 349

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yeşiltepe Mahallesi, Camikebir Caddesi, 245 Ada, 1 Parsel Dicle/Diyarbakır

Uzman Görüşü

Cami Kebir Caddesi ile Dizdeyni Sokağının kesiştiği noktanın 150 m. sol tarafında, manzaralı lokasyonda, 500 m2 müstakil ev ile tek katlı 70 m2 yapının tamamı; ­müstakil yapı olması avantajına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz tapu senedinde Avlulu 2 katlı kargir ev vasıflı olup, yerinde yapılan incelemede cins tashihine konu yapının yerinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz yasalda 214 m2 alanlı iken mahallinde 570 m2 alanlıdır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Bodrum kat 125 m2, zemin kat 125 m2, 1. kat 145 m2, çatı katı 105 m2 alanlı olup, ayrıca 70 m2 alanlı yapı bulunduğu belirtilmiştir. Kadastro Müdürlüğünde yapılan sorgulamada, taşınmazın kadastro paftasında 107 m2 alt kat ve 107 m2 üstkat olmak üzere toplam 214 m2 alanlı yapı olduğu bilgisi alınmıştır. Yapının dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için, ilçe merkezinden Çarşı Caddesi üzerinden kuzey istikametine doğru hareket edip, sol koldaki Alboğa Sokağa sapıp 80 metre ilerleyip sol kolda konumlu olan 245 ada 1 parseldeki taşınmaza ulaşılır. Taşınmaza özel araç veya şehir içi otobüsleri ile ulaşmak mümkündür.

Not: Dicle Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre söz konusu taşınmazın konumlu olduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, Konut alanı lejantında kalmakta olup “Bitişik Nizam” yapı tarzında, Hmax: 6,5 olacak şekilde yapılaşma şartlarına sahiptir. Belediyeden alınan şifahi bilgiye göre ilçede 18 uygulamasının yapılmadığı şifahi olarak öğrenilmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.