Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Çınar Pembeviran Mahallesi'nde Hisseli 82 Dönüm Sulu Tarla

Şirketten 82271m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23046
Metre Kare:
82271m2
Ada:
0
Parsel:
226
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
15/139

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Pembeviran Mahallesi, Pembeviran Mevkii, 226 Parsel Çınar/DİYARBAKIR

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; sınırları, tüm yönlerde belirleyici bir unsur bulunmamaktadır. Pembeviran Mevkii 226 nolu parselin kısmen eğimli kısmen taşlık kısmen de rızai taksimlerle kısmi eğimli ve engebeli topografyaya sahip arazi üzerinde konumdadır. 226 nolu Taşınmaz taşlı ve büyük oranda ekilip dikilmeyen bir toprak yapısına sahiptir. Konu taşınmaz “SULU TARLA” vasıflı olmasına karşın halihazırda taşınmazın ortalama %70 gibi bir kısmı ekili, diğer kısımları taşlık haldedir. Bölgede çoğunlukla buğday, arpa ekilmektedir. Konu taşınmazda elektrikli su kuyusu ve pompası bulunmamakta olup münferit olarak kıraç arazidir. Bölge geneli kıraç arazilerden oluşmaktadır. Bölge genel itibariyle sulanabilirlik imkanı olmayan arazilerden oluşmaktadır. Ulaşımı zordur. Taşınmaz kuru tarım yapılan, tarımsal açıdan kısmen verimli bir bölgededir. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmamakta olup geometrik olarak amorf şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede toplulaştırma çalışmaları yoktur.

Not: Taşınmaz 15/139'u hisseli olup hisseye düşen 82.271,97 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.


Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.