COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Çorum Sungurlu Yeşilova Mahallesi'nde 10600 m2 Tarla

Bankadan 10600m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15212
Metre Kare 10600m2
Ada 0
Parsel 37
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yeşilova Köyü, Kurukat Mevkii 37 parsel Sungurlu / ÇORUM

Açıklama

 Yeşilova Köyüne 2 km uzaklıkta, dikdörtgene yakın bir geometrik şekle sahip, bir kısmı az eğimli, bir kısmı düz yapıda, evredeki taşınmazlarda da tahıl üretimi yapılmakta olan, 10.600,00 m2 kuru tarım arazisi özelliğinde EKONOMİK TARLA FIRSAT FİYATA

 Özellikler: Yeşilova Köyü, Kurukat mevkii 37 parsel 10.600,00 m² alanlı tarla vasıflı taşınmazdır. Konu taşınmaz topoğrafik olarak hafif eğimli arazi alanında yer almakta olup düzgün bir geometrik yapıya sahip değildir. Konu taşınmaz kuru tarım arazisi alanında yer almakta olup kuzey yönünde 38 parsel, güneyde 36 parsel, batısında ise 39 parsel ile sınır teşkil etmektedir. Konu taşınmaz Yeşilova köy merkezine yaklaşık 1,9 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın doğu yönünde kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın sulama imkânı bulunmamakta olup kıraç arazidir. Bölgede sulama imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle hali hazırda tarımsal amaçlı olarak kullanılan arazilerdeki ürün tercihi buğday, arpa ve nohut ile sınırlı kalmaktadır. Taşınmazın parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

 Ulaşım: Çorum İli, Sungurlu İlçesi, Yeşilova Köyü, Kurukat Mevkii, 37 Parsel numarası ile kayıtlı Tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bölge Kavşut ve Yeşilova köyleri arasında yer almaktadır. Konu gayrimenkule ulaşım Kızılırmak­ Sungurlu yolu Kızılırmak ilçesi istikametinde takip edilerek sırasıyla Tuğcu ve Karaçay köyleri geçilerek taşınmazların bulunduğu Yeşilova köyüne ulaşılmaktadır. Bölgede karayoluna cepheli olan bölümler ve Sungurlu ilçesi sınırlarına kadar uzanmakta olan tarla vasfında bulunan parseller tamamı tarımsal amaçla kullanılmaktadır. Bölgede yakın gelecekte karayoluna cepheli olan bölümlerde mevcut olabilecek ticari yapılaşma dışında bir gelişme olmayacağı düşünülmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge köy merkezi dışında yer almaktadır. Bölgede köy merkezi dışında herhangi bir yapılaşma bulunmamakta olup bölgenin köy yerleşim yeri dışında bulunan arazileri tamamı kuru tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine kuş uçuşu yaklaşık 19 km mesafede, köy yerleşim yerine yaklaşık 1,9 km uzaklıkta yer almakta olup, ulaşımı sorunsuzdur.

 Not: Taşınmaz imar planı sınırları dışında 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı içerisinde tarım alanı kapsamında mücavir alan sınırları dışında kadastro parselidir. Taşınmaz plansız alanlar yönetmeliğine tabidir.