Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Cihanbeyli Karatepe'de Kerpiç Ev, Müştemilat ve Arsası

Şirketten 3196m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22446
Metre Kare:
3196m2
Ada:
978
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

KARATEPE MAHALLESİ, KARATEPE CADDESİ, NO:21, 1363 ADA 1 PARSEL, CİHANBEYLİ / KONYA (U.A.V.T. KODU: 2910406731)

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; 1363 ada 1 nolu parsel 3.196,42 m² yüz ölçüme sahip olup, `Kerpiç Ev Ve Müştemilatı` niteliklidir. Dikdörtgen benzeri formda olan parsel düz bir topografik yapıya sahiptir. Parsel üzerinde kerpiç konut ve depo yapılarının bulunduğu bilinmektedir. Parsel üzerinde yer alan yapılara ait herhangi bir resmi evrak bulunmamaktadır. 

Kadastro paftasında 121 m²(kerpiç ev), 168 m²(depo), 40m²(depo) yapılarının işli olduğu görülmüştür. Uydu görüntüleri üzerinden yaklaşık yapılan ölçümlere göre kerpiç ev yapısının yaklaşık 125 m² alanlı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.

1/1000 ölçekli uygulama imar planında T.A.K.S: 0,20, K.A.K.S: 0,40, ayrık nizam, 2 kat yapılaşma koşullarında Konut alanında kalmaktadır. Çekme mesafeleri ön cepheden 10 metre, yan cepheden 5 metre olarak belirlenmiştir

Not: Parsel üzerindeki diğer yapıların kısmen yıkılmış olması sebebiyle ölçüm yapılmamıştır. Kerpiç ev yapısı da ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Parselin etrafını çeviren herhangi bir imalat bulunmamaktadır.

Taşınmaz 978 ada 6 parsel iken, yapılan imar uygulaması sonucu 1363 ada 1 parsel olarak tescil edilmiştir. Şifahen alınan bilgiye göre; parsel 18. Madde uygulaması görmüş net parseldir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.