Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ceyhan Burhaniye Mahallesi'nde Hisseli 2 Adet Kargir Bina ve Arsası

Vakıftan 100m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23396
Metre Kare:
100m2
Ada:
600
Parsel:
1-2-6
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/10
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
70
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Burhaniye Mahallesi, Kızılay Cad., No:36 / 1, 2, Z1, Z2 ve No:36/1 Ceyhan / Adana Burhaniye Mahallesi, Kızılay Cad., No:38 / A, B, 21, 22, 31, 32 Ceyhan / Adana Burhaniye Mahallesi, Selahattin Sepici Cad., No:25 Ceyhan /ADANA Burhaniye Mahallesi, Yücekök Cad., No:35 / Z1 Ceyhan /ADANA

Açıklama

Özellikler:  Taşınmazlar, Adana ili, Ceyhan ilçesi, Burhaniye Mahallesi sınırları içerisinde Kızılay Caddesi, 36, 36/1, 38, Selahattin Sepici Caddesi No:25 ve Yücekök Caddesi 35 kapı numaralı posta adresinde konumlanmaktadır. 

600 ADA 1 NOLU PARSEL: Taşınmaz olan 280,00 m2 yüz ölçümlü 600 ada 1 parsel üzerinde, oldukça eski (tahminen 70-80 yıllık), ruhsatsız, bakımsız kısmen yıkık, zemin+1 normal kattan oluşan betonarme yapı bulunmaktadır. Değerleme konusu parsel üzerinde yer alan betonarme yapının normal katının kullanılamaz halde olduğu görülmüştür. Taşınmazın yer görme incelemeleri müşteri isteği doğrultusunda, zemin katta konumlu bulunan yaklaşık 12 m2 brüt kullanım alanına sahip parfümeri olarak kullanılan dükkan haricinde dışarıdan yapılmış olup, iç hacimlerle ilgili inceleme yapılamamıştır. Herhangi bir yapı ruhsatı, mimari projesine rastlanılmamıştır. Tapu kayıtlarında “Altında Üç Dükkanı Bulunan Kagir Ev” şeklinde cins tashihi yapılmış yapının mahallinde incelemesi zemin katta bulunan dükkan harici dışardan tamamlanmıştır. Ceyhan Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde parsel üzerindeki yapının paftasına işli olmadığı görülmüştür. Tarafımıza iletilen taşınmaza ait bilgilere göre parsel üzerinde toplam 468 m2 kullanım alanlı zemin + 1 normal katlı yapı bulunmaktadır. İşçilik-malzeme kalitesi vasat olan taşınmaz bakımsız, eski ve kısmen harap olup, kapsamlı bakım ve yenileme ihtiyacı bulunmaktadır. 600 ada 1 no.lu parselin 96,265 m2 yola/parka terki bulunmaktadır. Not: Taşınmaz 1/10'u hisseli olup hisseye düşen 28 m2'dir.

600 ADA 2 NOLU PARSEL: Taşınmaz olan 239,00 m2 yüz ölçümlü 600 ada 2 parsel üzerinde, oldukça eski (tahminen 70-80 yıllık), ruhsatsız, oldukça bakımsız, zemin+2 normal kattan oluşan betonarme yapı bulunmaktadır. Tarafımıza iletilen taşınmaza ait bilgilere göre parsel üzerinde toplam 533 m2 kullanım alanlı zemin + 2 normal katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmazın zemin katında 1 adet dükkan diğer normal katlarında mesken bulunmaktadır. İç mekan özellikleri bilinmemektedir.   600 Ada 2 no.lu parselin 37,056 m2 yola/parka terki bulunmaktadır. Not: Taşınmaz 1/10'u hisseli olup hisseye düşen 23,9 m2'dir.

600 ADA 6 NOLU PARSEL: Taşınmaz olan 480,00 m2 yüz ölçümlü 600 ada 6 parsel üzerinde, oldukça eski (tahminen 70-80 yıllık), ruhsatsız, lokanta olarak kullanılan bir adet yapı bulunmaktadır. Taşınmazın cins değişikliği tek katlı yapı olarak yapılırken mahallinde zemin + çatı kat olarak inşa edildiği tespit edilmiştir. Tarafımıza iletilen taşınmaza ait bilgilere göre parsel üzerinde toplam 98 m2 kullanım alanlı zemin + çatı katlı yapı bulunmaktadır. İç mekan özellikleri bilinmemektedir.   600 Ada 6 parselin 55,424 m2 yola/parka terki bulunmaktadır.  Not: Taşınmaz 1/10'u hisseli olup hisseye düşen 48 m2'dir.

Not :  18. madde imar uygulaması gördüğü, ancak bölgenin kentsel dönüşüm alanında olması nedeni ile yeniden 18.madde uygulaması göreceği belirtilmiş olup, buna göre DOP kesintileri yeniden hesaplanacaktır. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.