COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Çanakkale Bayramiç Yiğitler Mahallesi'nde 14300 m2 Tarla

Bankadan 14300m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17202
Metre Kare 14300m2
Ada 144
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yiğitler Köyü Karaodunluk Mevkii 144 ada 4 parsel Bayramiç/Çanakkale

Açıklama

Özellikler: 144 ada 4 parselde yer alan taşınmaz 14300 m2 alanlı olup tarla vasıflıdır. Taşınmazın konumu; Kadastro Müdürlüğünde kadastro paftasından teyit edilmiştir. Taşınmaz çokgen formda olup, eğimli topografik yapıya sahiptir. Taşınmazın kadastral paftasına göre kadastro yoluna cephesi bulunmamakta olup tüm yönlerden orman alanına cephelidir. Taşınmaz tarıma elverişli toprak yapısına sahiptir. Bölgede aktif olarak genellikle buğday arpa yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmazın kendine ait elektrik kaynağı ve sulama imkanı bulunmamaktadır. Parsel üzerinde ekili ürün bulunmamaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel sınırlarını belirleyen iz ve işaretçi bulunmamaktadır. 

Ulaşım: Yiğitler Köyü Karaodunluk Mevkii 144 ada 4 parsel Bayramiç/Çanakkale adresinde konumludur. Mahalle merkezine 1,74 km ve Çanakkale İzmir yoluna 4,6 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım, Bayramiç ilçesinin 5 km kuzeyinde bulunan Yiğitler köyünün 1.5 km güneyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge arazi koşullarının engebeli olması sebebiyle girilememiş olup parsel yakını ulaşılıp uzaktan tespit yapılabilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım arazi aracı ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle boş tarım arazileri bulunmaktadır. Taşınmaza en yakın yerleşim birimi Yiğitler 2 km uzaklıktadır. Bölgenin geçim kaynağı genel olarak tarımdır. Bağlı olduğu ilçe olan Bayramiç'e uzaklığı yaklaşık 5 km dir. Bölgede yapılaşma düşük düzeyde olup köy merkezinde genel olarak yoğun halde 2-3 katlı yapılaşma mevcuttur.

Not: Çanakkale İl Özel İdaresi ile yapılan görüşmede değerleme konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olduğu ve 05.06.2015 onay tarihli 1/100.000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale Çevre Düzeni Planına göre taşınmaz, Tarım Alanı içerisinde kalmaktadır. Konu taşınmazın kadastral yola cephesinin bulunmaması sebebi ile Plansız Alanlar Yönetmeliğine göre yapılaşma hakkı bulunmamaktadır. Taşınmazın imar durumu şifahi olarak öğrenilmiş olup, detaylı bilgi için yazılı başvuru yapılması gerekmektedir. 'Çanakkale ili Bayramiç ilçesi için Yeterli Gelirli Tarımsal Arazi Büyüklükleri Sulu Arazi için 60 da, Kuru Arazi için 120 da, Dikili Arazi için 10 da, Örtlüaltı Arazi için 3 da olarak belirlenmiştir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.