COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Çanakkale Bayramiç Beşik Mahallesi'nde 6300 m2 Tarla ve Bağ

Bankadan 6300m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17203
Metre Kare 6300m2
Ada 108
Parsel 30
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Beşik Köyü Gırandtarla Mevkii 108 Ada 30 Parsel Bayramiç/Çanakkale

Açıklama

Özellikler: 108 ada 30 parselde yer alan taşınmaz 6300 m2 alanlı olup tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın yola cephesi vardır. Taşınmaz 6.300,00 m² yüzölçümüne sahiptir. Taşınmazın konumu: Kadastro Müdürlüğünde kadastro paftasından teyit edilmiştir. Taşınmaz dikdörtgene benzer formda olup, eğimli bir topografik yapıya sahiptir. Taşınmazın kadastral paftasına göre kuzeybatı yönden kadastro yoluna cephesi bulunmakta olup diğer yönden komşu parsele cephelidir. Taşınmaz tarıma elverişli toprak yapısına sahiptir. Bölgede aktif olarak genellikle buğday, arpa yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmazın kendine ait elektrik kaynağı ve sulama imkanı bulunmamaktadır. Parsel üzerinde bakımsız muhtelif sayıda üzüm ağacı bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel sınırları, kadastro yolu cephesinden kadastro yolu ile diğer cephelerden ise tel örgü çit ile belirlenmiştir. İncelemeler yerinde ve fakat bölgesel olarak yapılmıştır. Taşınmazın, konum bazında doğruluğu kadastro paftasından ve GPS vasıtasıyla belirlenmiştir.

Ulaşım: Beşik Köyü Gırandtarla Mevkii 108 Ada 30 Parsel Bayramiç/Çanakkale adresinde konumludur. Mahalle merkezine 1,2 km ve İzmir Çanakkale yoluna 12,6 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım, Bayramiç ilçesinin 11 güneydoğusunda bulunan, Beşik köyünün 1.1 km güneyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım özel araçlar ve arazi aracı ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede genellikle boş tarım arazileri bulunmaktadır. Taşınmaza en yakın yerleşim birimi Beşik köyü 1 km uzaklıktadır. Bölgenin geçim kaynağı genel olarak tarımdır. Bağlı olduğu ilçe olan Bayramiç'e uzaklıkları yaklaşık 11 km dir. Bölgede yapılaşma düşük düzeyde olup köy merkezinde genel olarak yoğun halde 2-3 katlı yapılaşma mevcuttur.

Not: Çanakkale İl Özel İdaresi ile yapılan görüşmede değerleme konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olduğu ve 05.06.2015 onay tarihli 1/100.000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale Çevre Düzeni Planına göre taşınmaz, Tarımsal Sulama Alanı içerisinde kalmaktadır. İlgili kurumda yapılan görüşmede, Tarım il Müdürlüğünce arazi sınıfı belirlendikten sonra sadece Tarımsal ve Hayvancılık amaçlı yapılaşma olabileceği bilgisi alınmıştır. Taşınmazın imar durumu şifahi olarak öğrenilmiş olup, detaylı bilgi için yazılı başvuru yapılması gerekmektedir. "Çanakkale ili Bayramiç ilçesi için Yeterli Gelirli Tarımsal Arazi Büyüklükleri Sulu Arazi için 80 da, Kuru Arazi için 120 da. Dikili Arazi için 10 da, Örtlüaltı Arazi için 3 da olarak belirlenmiştir.


Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.