Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Büyükçekmece Kamiloba Mahallesi İnce Kum Sitesi'nde 1+1 Daire

Vakıftan 1 + 1 50m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23435
Oda Sayısı:
1 + 1
Metre Kare:
50m2
Ada:
2525
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
47
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
5
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
8

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kamiloba Mah. Filizkum Sok. No:6 Kat:1 D:8 Büyükçekmece / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Konu bağımsız bölümün bulunduğu site “İnci Kum Sitesi” olarak adlandırılmaktadır. Mahalde ve onaylı mimari projesine göre site içinde tek blok bulunmakta olup projesine göre 1 adet dükkan nitelikli, 46 adet daire nitelikli olmak üzere toplam 47 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Site içerisinde kapalı otopark bulunmaktadır . 1. normal kat 8 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu yaklaşık 47 yıllık bina; 1.303,93 m² alanlı arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 5 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bina ana girişi mahalde ve projesinde zemin kat güney-doğu cepheden sağlanmaktadır. Mahalde ve onaylı mimari projesinde yapılan incelemelerde; binada toplam 47 bağımsız bölüm bulunduğu tespit edilmiştir. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları seramik kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Yangın merdiveni ve asansörü bulunmayan binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binada kapalı otopark mevcuttur. İlgili Belediyede dosyasında yapılan sorgulamada binanın enerji kimlik belgesinin olmadığı tespit edilmiştir. 

8 no.lu bağımsız bölüm binaya Filizkum Sokak’tan ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 1. normal katında ön ve arka tarafta kalmakta (güney-doğu ve kuzey-batı cepheli) olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan ölçümlere göre ~ 50 m² dir. Bağımsız bölüm mahalde ve onaylı mimari projesine göre antre, mutfak, banyo, salon, oda ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Zeminler; antre, mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, salon ve odalarda laminat parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcut değildir. Banyoda duşa kabin bulunmamaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar panel ahşap, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolaplar laminat ve tezgah mermerdir. Taşınmazda kullanılan malzemeler demode durumda olup genel bir tadilata ihtiyaç duymaktadır. Bağımsız bölümde ısınma sistemi olmadığı görülmüştür.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.