Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Bursa Mudanya Güzelyalı Yalı Mahallesi 2+1 Daire

Vakıftan 2 + 1 55m2

Özellikler

Tapu no 9216
Ada 1876
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Doğalgaz Sobası
Bina Yaşı 31
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bursa ili, Mudanya ilçesi, Güzelyalı Yalı mahallesi, Turkuaz Sokak, No:8, Zemin kat, D:1

Bursa Mudanya Güzelyalı Yalı Mahallesi 2+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Dörtçelik Caddesi üzerinden batı yönünde yaklaşık 900 metre ilerledikten sonra sağa Turkuaz Sokağa sapılır. Taşınmaz bu sokak üzerinde yaklaşık 90 metre ileride sol kolda konumlu 8 kapı numaralı bina içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde İDO Güzelyalı Feribot İskelesi, Çayırbaşı Cami ve konut amaçlı meskenler bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma ve özel araçlarla sağlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut fonksiyonlu gelişmiş bir bölgedir. Yapılaşmanın yüksek seviyede olduğu bölgede yapılaşma karakteristiğini ayrık ve bitişik nizamda inşa edilmiş eski ve yeni yapım 3-5 katlı apartman ve site tarzı yapılar oluşturmaktadır. Bölgede yapılaşma ve nüfus yoğunluğu yüksek seviyelerdedir. Sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, okul, market, banka vb. ihtiyaçlar kısa ve orta mesafelerde karşılanabilmektedir.
Özellikler: 1 bağımsız bölüm numaralı mesken, zemin katta bina girişine göre sol ön ve yan 
cephede konumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesinde ve yerinde yaklaşık brüt 55 m2 yapı inşaat alanlı olup, antre, hol, salon, 2 oda, 1 banyo, 1 mutfak hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı duvarları plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda ayaklı lavabo,teknesiz duş yeri ve klozet bulunmaktadır. Mutfakta zemin laminant, Mutfak dolapları monte edilmiş dolaplar yağlı boya ahşap mutfak dolabı, tezgahı mermerdir. Armatürler tamdır. Dış kapı ve iç kapılar yağlı boya ahşap kapı, pencere doğramaları pvc, camları çift camdır. Meskende ısınma doğalgaz sobası ile sağlanmaktadır. İç mekan genel anlamda bakımsız olup, tadilat gerektirmektedir. 
Ana taşınmaz, tapu kaydına ve onaylı mimari 
projesine göre Bursa ili, Mudanya ilçesi, Güzelyalı Yalı Mahallesi, 1876 ada 1 parsel sayılı (Eskisi 381 ada 205 parsel) 390,61 m2 arsa ve üzerinde B.A.K tarzda ayrık nizamda inşa edilmiş binadır. Taşınmazın yer aldığı ana taşınmaz, kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre zemin kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı binadır. Binada, zemin kat ve 4 normal katta 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya, giriş projesinde (ve yerinde) zemin kat seviyesinden, kuzey yönünden sağlanmaktadır. Bina içi giriş holü, ortak kullanımlı merdiven sahanlık ve basamakları mozaik taş kaplı olup, demir doğrama merdiven korkulukları bulunmaktadır. Bina içerisinde duvarlar plastik boyadır. Dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı, çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Binada ısınma için doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. 
Not: 23/03/1987 tarihli yapı kullanım izni bulunmaktadır.