COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Bursa Mudanya Güzelyalı Siteler Mahallesinde Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 190m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 10217
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 190m2
Ada 1906
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm B 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Güzelyalı Siteler Mahallesi, Bursa Asfaltı Caddesi, Şairoğlu Sitesi, B Blok, No:154/2, Daire:8 Mudanya/BURSA

Açıklama

Özellikler: B Blok, 8 no.lu dubleks mesken, bloğun 3. ve 4. normal katında kalmakta olup blok girişine göre ön tarafta yer almaktadır. Kuzeydoğu, kuzeybatı ve güneybatı cepheli olan taşınmaz 3. normal katında oda, salon, mutfak, 2 balkon, wc, antre ve duş+wc mahallerinden oluşmakta olup brüt 95 m2, 4. normal katında 2 oda, balkon, banyo, teras, duş ve hol mahallerinden oluşmakta olup brüt 95 m2 olmak üzere taşınmaz yasal toplam brüt 190 m2 kullanım alanlıdır. 4. normal katındaki teras, balkon şeklinde inşa edildiğinden yasal kullanım alanına dahil edilmiştir. Projeye aykırı olarak, 3. normal katındaki salon ve balkonun bir kısmı kapatılarak ardiye mahalli oluşturulmuştur. 4. normal katındaki teras ve holün bir kısmı kapatılarak mutfak mahalli oluşturulmuştur. Kuzeybatı yönündeki oda, hol yönünde büyümüştür. Güneybatı yönündeki oda, 2 oda şeklinde inşa edilmiş olup duş 7 no.lu bağımsız bölüm yönünde inşa edilmiştir. Ayrıca hol kullanım alanına wc mahalli oluşturulmuştur. Proje harici yapılaşmalar, taşınmazın yasal kullanım alanında değişikliğe neden olmamıştır. Taşınmazın oda ve salon zeminleri parke kaplı, diğer mahal zeminleri seramik döşelidir. Duvarları saten boyalı, wc ve banyoları boydan boya fayans kaplıdır. Tavanlarında kartonpiyer kullanılan taşınmazın mutfak dolapları mdf, tezgahı mermerittir. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılarının amerikan panel kapı, dışa açılan kapı ve pencerelerinin ise pvc olduğu görülmüştür. Doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile ısıtılan meskende kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi orta seviyededir. 
1906 ada 1 parsel sayılı 1748,56 m2 yüzölçümlü ve Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde kat irtifakı 
tesisli, betonarme yapı tarzında ve ayrık nizamda inşa edilmiş A , B ve C Bloklarından ibaret site bulunmaktadır. Site etrafı kısmen tel örgü ile çevrili olup bahçe alanları bakımsız vaziyettedir. Blok taban oturumları dışında kalan alan parke taş ile döşeli olup açık otopark olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu B Blok parselin güney yönünde kalmakta olup onaylı mimari projesine göre bodrum, zemin ve 4 normal kattan ibarettir. Binada toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyettedir. Blok girişi bodrum kattan ve kuzeybatı cepheden sağlanmakta olup giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğrama malzemeden, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Deprem öncesi inşa edilmiş blokta 1 adet yolcu asansörü bulunmaktadır. 1999 depremi öncesi inşa edilen bina olup yerinde çıplak gözle yapılan incelemelerde depremle ilgili herhangi bir deprem hasar gözlemlenmemiştir. 
Ulaşım: Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma 4-­5 katlı, ayrık nizam, betonarme strüktüründe, 15-­20 yaşlarında ve yeni yapılan binalardan ibarettir. Planlı bir gelişim gösteren bölgede sosyal ve teknik altyapı olanakları yeterli seviyededir. Bölgede boş parsel sayısı oldukça azalmıştır. Günlük ticari ihtiyaçlar civarda bulunan binaların alt katlarında hizmet veren orta ölçekli ticari birimlerden sağlanabilmektedir. Ulaşım toplu taşıma ve özel araçlar vasıtası ile sağlanmaktadır.
Not: 16/10/1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.