Bilecik Osmaneli'de Çiftlik

 • 950 m2
 • 11+2

Özellikler

  • Tapu no
   1882
  • Pafta
   4
  • Ada
   -
  • Parsel
   793,794,795
  • Tapu Bilgisi
   Arsa Tapusu
  • Isıtma Sistemi
   Kalorifer
  • Bina Yaşı
   20
  • Kat Sayısı
   4
  • Arsa Yüzölçümü
   23200

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder

Harita

Açıklama

Açık Adres: Bilecik İli, Osmaneli İlçesi, Selimiye Köyü sınırları içerisinde Selimiye Köy Merkezi’nin güneybatısında konumlu 793, 794, 795 parsellerdir.

Ulaşım:  Bilecik İl merkezinden Adapazarı istikametinde, Eskişehir-Adapazarı Devlet Karayolu üzerinden yaklaşık olarak 32 km. ilerledikten sonra sağ kola ayrılan, Selimiye Köy Sapağından dönülerek yaklaşık 1 km. ilerlendikten sonra köy merkezine varılır. Köy merkezinden yaklaşık olarak 1,5 km. doğusunda ilerlendikten sonra bahse konu taşınmaza ulaşım sağlanmaktadır. Konu gayrimenkullerin yakın çevresinde, benzer özellikteki kıraç tarım arazileri, Yüksek Hızlı Tren Hattı, Sakarya Nehri, Adapazarı - Eskişehir Devlet Karayolu, Meyve ağaçları ve çiftlik evleri bulunmaktadır. Gayrimenkullere ulaşım özel araçlarla ve tarım araçları ile sağlanabilmektedir. Bölge Osmaneli Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup stabilize yol dışında herhangi bir altyapı mevcut değildir.

Özellikler: 793 no.'lu parselde kayıtlı “Tarla” nitelikli taşınmaz 9.560 m² yüzölçümüne sahip olup, geometrik olarak üçgen, topografik olarak ise hafif eğimli bir yapıya sahiptir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. Parsel'in %45'lik kısmında mevsimsel olarak yetiştirilen arpa ekili, %40'lık kısmında ise, cupressocyparis leylandii (melez selvi) ağaçlarının kalan % 15'lik kısmında ise herhangi tarımsal faaliyet bulunmadığı tespit edilmiştir. Konu parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup, parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur yoktur. 794 ve 795 nolu parseller ile birlikte kullanılmaktadır.  794 no.'lu parselde kayıtlı “Tarla” nitelikli taşınmaz 9.480 m² yüzölçümüne sahip olup, düzgün bir geometrik şekle sahip değildir. Topografik olarak ise eğimsiz bir yapıya sahip olup kadastral yola cephesi bulunmamaktadır.  Parsel üzerinde 1996 yılında inşa edilen, bodrum kat, zemin kat 1. kat ve çatı katı olmak üzere toplam 4 katlı çiftlik evi ile tek katlı bakıcı evi binası, garaj ve kömürlük yer almaktadır. Osmaneli Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemelerde parsel üzerinde yer alan yapılara ait ruhsat, yapı kullanım izin belgesi ve mimari proje bulunamamıştır.

Ciftlik Evi: Bina, bodrum kat, zemin kat 1. kat ve çatı katı olmak üzere toplam 4 katlıdır. Binanın, bodrum katı 340 m² kullanım alanına sahip olup kat holü, 2 adet depo, 2 adet WC, sauna, banyo, kalorifer dairesi ve çamaşırhane hacimlerinden oluşmaktadır. Katta yer alan tüm hacimlerin zeminleri seramik kaplı, duvarları ıslak hacimlerde tavana kadar fayans döşeli diğer hacimlerde ise sıva üzeri plastik boyalıdır. İç kapılar ahşaptan mamuldür. Zemin katı 215 m² kullanım alanına sahip olup antre, giriş holü mutfak, yemek odası, oyun odası ve WC hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve mutfak zeminleri seramik kaplı, yemek odası, oyun odası ve hol zeminleri ise ahşap parkedir. Duvarları ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve iç kapıları ahşaptan pencere doğramaları ise PVC ‘den mamuldür. 1. normal kat 245 m² kullanım alanına sahip olup kat odası 6 adet yatak odası, 6 adet banyo, 2 adet balkon, 6 adet giyinme odası ve dadı odası hacimlerinden oluşmaktadır. Tüm hacim zeminleri, ahşap parke olup, duvarlar ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim zeminleri seramik duvarları ise tavana kadar fayans kaplıdır. İç kapılar ahşaptan pencere doğramaları ise PVC ‘den mamuldür. Çatı katı ise 120 m² kullanım alanına ve 30 m² teras alanı sahip olup 2 adet yatak odası, banyo, giyinme odası ve açık teras alanı hacimlerinden oluşmaktadır. Tüm hacimleri zeminleri ahşap parke, duvarları ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim ve teras alanı ise zeminleri seramik kaplı, banyo hacminin ise duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. İç kapılar ahşaptan pencere doğramaları ise PVC ‘den mamuldür. Bina toplam 920 m² kapalı kullanım ve 30 m² teras alanına sahiptir.

Bakıcı Evi : Bina tek katlı olarak betonarme tarzda olarak inşa edilmiş olup 150 m² taban oturum alanına sahiptir. Bina; antre, hol, 4 adet oda, salon, mutfak, WC ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Oda ve salon hacim zeminleri ahşap parke, duvarları ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak, WC ve banyo hacim zeminleri seramik olup, wc ve banyo hacim duvarları ise tavana kadar fayans döşelidir. Parsel üzerinde ayrıca 75 m² kullanım alanlı kümes ve 85 m² kullanım alanlı garaj hacimleri yer almaktadır.

794 numaralı parsel ile ilgili yapılan incelemeler doğrultusunda ise, konu taşınmaz üzerinde bulunan binalara ait herhangi yasal evraka rastlanmamış olup, kadastral paftasına işli olmadığı tespit edilmiştir.

795 no.'lu parselde kayıtlı “Tarla” nitelikli taşınmaz 4.160 m² yüzölçümüne sahip olup, geometrik olarak, dörtgene yakın bir şekle sahiptir. Topografik olarak ise hafif eğimli bir yapıya sahiptir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. Parsel üzerinde meyve ağaçları bulunmaktadır. Konu parsel üzerinde ~ 35 m² taban oturum alanına sahip kümes hacmi yer almaktadır. Konu parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur yoktur.

Not: Açıklamada ve ilan detayında satışa konu olarak bahsi geçen 793 no.'lu parsel mülkiyetinin %50 hissesi, diğer iki parselin %100'ü satılıktır. 

Çiftlik geniş kullanımı, araçlı ulaşımla İstanbul'a iki saatlik erişimde olması ve makul bir tadilat masrafıyla kullanıma hazır hale getirilebilmesi açısından kullanım ve yatırım amaçlı değerlendirilebilir. 

Gizle Hepsini Gör