COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Batman Merkez Çamlıtepe Mahallesi Jiyan Sitesinde 4+1 174 m2 Daire

Bankadan 4 + 1 174m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 11795
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 174m2
Ada 325
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 13

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ÇAMLITEPE Mah. 4042 Sok. ÖZALP JİYAN Sit. A BLOK Apt. No: 4 A / 13 MERKEZ / BATMAN(325 Ada 8 Parsel)

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz mimari projesine göre 6. katta bulunan 13 nolu mesken bina girişine göre sol tarafta yer almakta olup kuzey,doğu ve batı cephede konumludur. Onaylı mimari projesine göre brüt 174 m² kullanım alanlı alanlı olup, 4 oda, salon, mutfak, banyo, 2 balkon ve Giriş Holü (hol + antre) bulunmaktadır. İnceleme işlemi dışarıdan yapıldığından iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.
Taşınmazın bulunduğu parsel 1280,00m² alanlıdır. Parsel üzerinde mimari projede tek blok mevcut olup mahallinde ise Özalp Jiyan Sitesi , A,B ve C blok 
olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır.Her bir blok farklı parselde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu blok mahallinde A blok olarak nitelendirilmiş olup,taşınmazın bulunduğu betonarme yapı cinsinin mimari projesine göre ; Bodrum + Zemin +6 Normal kattan oluşarak toplam 8 kattan oluşmaktadır. Binada toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın doğu dış cephesi sıva üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Bir adet girişe sahip olan bina girişi zemin kattan ve batı yönünden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama çerçeveli otomatik cam kapı, giriş holü, merdivenler ve kat aralıkları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada 1 adet asansör ve yangın merdiveni mevcuttur. Isınma sistemi doğalgaz esaslı bireysel kombi olup site içerisinde çocuk oyun parkı ve çardaklar bulunmaktadır. 
Ulaşım: Bölgenin ana anterlerinden olan JiyanParkın önünde bulunan 4097.sokak ile 4099. sokakların kesişim noktalarından 4097. sokak üzerinden batı yönüne yaklaşık olarak 50m devam edildiğinde sağ tarafta bulunan 
4042. sokğa ulaşılır. Taşınmaz Özalp sitesi içerisinde 4A dış kapı numarasında konumludur. Taşınmaz 4042 sokak üzerinde 8. parsel konumludur. Ana ulaşım arterine cepheli olması nedeniyle ulaşım karayolu ile sağlanabilmektedir. Taşınmaz 4042. sokak üzerinde konumlanmış olup, taşınmaz yakın çevresinde bulunan taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma oranı %80- 90 civarındadır. Taşınmaz çevre itibariyle topoğrafik açıdan hafif engebeli bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, kendisi ile benzer özelliklerde konut bulunmakta olup yeni gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge orta ve yüksek gelir düzeyine sahip ailelerin tercih ettiği bir bölgedir. WorldMar AVM’ye 1500m, Özel Batman Dünya Hastanesine 800m , Jiyan Parkına 30 m mesafededir. Bu bölgede bulunan yapıların geneli ayrık nizamda inşa edilmiş 6-9 katlı betonarme yapılardır. Bölgede düzenli bir yapılaşma söz konusu olduğundan bölgeye talep oldukça yoğundur. Bölgenin teknik altyapısı tamamlanmış olup ulaşımı kolay ve rahattır. Taşınmazın çevresi konut ve konut + ticaret fonksiyonlu gelişmektedir. Bölge orta ve iyi düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Bölgedeki yapılaşma oranı % 80 -90 seviyesindedir ve hızla artmaktadır. Bölgenin alt yapı ve yollarının tamamlanmıştır.
Not: 13.11.2015 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.