1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Balıkesir Gönen Çobanhamidiye Mahallesinde 68 m2 Tek Katlı Betonarme Ev, Üç Adet Dam ve Tarla

Bankadan 1 68m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17348
Oda Sayısı 1
Metre Kare 68m2
Ada 0
Parsel 748
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 71
Kat Sayısı 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Çobanhamidiye Mahallesi Çobanhamidiye Sokak No:134/A Gönen /Balıkesir

Uzman Görüşü

Taşınmazın konumunun merkezi olması, köy meydanına yakın olması, tapu vasfı tek katlı betonarme ev, üç adet dam ve tarla olması, 41.190 m2 yüzölçümüne sahip olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellikler:  0 ada 748 parsel sayılı 41.140.98 m2 yüz ölçümüne sahip tek katlı betonarme ev üç adetten ve tarla vasıflı taşınmaz biyolojik olarak  topografik olarak düz arazi yapısına geometrik olarak çokgen forma sahiptir zeminde sınırları yapılar ve çevre necip ile belirlenen taşınmaz kadastro paftasına göre batı ve kuzey cepheden yol diğer cephelerden komşu parseller ile çevrilidir. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü parsel sorgulama uygulaması üzerinden yapılan incelemede taşınmazın köy içine cepheli kolunda kuzeyinde 68 metre² alanlı ev orta kısmında batı cephesinde 117 m2 alanlı Dam-1  ve güneyinde yola cephesinde 88 metre² alanı da Dam-2 işlenmiştir. 1.125 metre² alanda tam olarak kullanıldığı düşünülen tam üç yapısı olduğu anlaşılmıştır tam üç kadastral paftayı sonradan ilave edilmiştir yapılar aşağıda detaylandırılmıştır. 

Ev : Yapı parselin kuzeyine konumlanmış olup kadastro paftasında yaklaşık 68 m2 olarak işlenmiştir. Uydu üzerinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 70 metre karedir. Taşınmaz görülememiştir.

Dam-1 : Yapı parselin batısında konumlanmış olup kadastral paftasında yaklaşık 117 m2 olarak işlenmiştir. Üzerinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 230 m2 alandadır yasal durum değerlenmesinde 117 m2 ve mevcut durum değerlenmesinde 230 m2 olarak alınmıştır, dışarıdan yapılan gözlemlerde eski yapı olduğu anlaşılmaktadır.

Dam-2 :  Yapı parselin güneyinde konumlanmış olup kadastral paftasında yaklaşık 88 m2  olarak işlenmiştir. Uydu üzerinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 500 metre² alandadır yasal durum değerlendirmesinde 88 metre² ve mevcut durum değerlenmesinde 500 m2 olarak alınmıştır dışarıdan yapılan gözlemlerde eski yapı olduğu anlaşılmaktadır. .

Ulaşım: Balıkesir ili Gönen ilçesi Çobanhamidiye mahallesi Çobanhamidiye Sokak no / 134 adresinde yer almaktadır. Açık tarifi ise ilçe merkezinden ilçenin güneydoğu aksi olan ayvacık caddesi üzerinden hareket edilir üzerinde Çobanhamidiye mahallesi tabelasının takip edilmek suretiyle yaklaşık 14 km ilerledikten sonra Çobanhamidiye Mahallesi’ne varılır, mahalleye girildikten sonra köy meydanına varılıp solda kalan köy içi yol takip edildikten birkaç metre sonra solda kalan 134 A kapı numaralı çiftlik çiftlik konu taşınmazıdır.  Taşınmazın bir ucu mahallenin görünen ilçesi girişinde yer alan afet evlerinin arka kısmında kalan yola diğer ucu ise köyün güneyine açılan yola cephelidir, parsel içbükey ya çizmek suretiyle iki yola cepheli olacak şekilde konumlanmıştır çevre yapılaşmaları 2/3 katlı müstakil evlerden oluşmaktadır (Not : belediyeden alınan adres kodu 2163401082)

Not: Taşınmaz üzerinde bağımsız bölüm bulunmamaktadır. Mevcut durum alanı 1925 m2 olup yasal durum alanı 1398 m2 alanlıdır. Taşınmazın tapu vasfı Tek katlı betonarme ev, üç adet dam ve tarla'dır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.