COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Balıkesir Gönen Altay Mahallesinde 3+1 162 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 162m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 9593
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 162m2
Ada 323
Parsel 13
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 42
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Altay Mahallesi, Müftü Şevket Caddesi, No:3/5, Gönen / BALIKESİR

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım; Gönen İlçe merkezinden Aralık Sokak üzerinde ~350 m kuzeybatı istikametinde devam edilerek Müftü Şevket Caddesi' ne ulaşılır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 3 dış kapı numaralı ana taşınmaz; ~500 m sonra sağ kolda konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde, bitişik nizamda inşa edilmiş, 3­-4 katlı, 20­-25 yıllık, zemin katları ticaret, diğer katları orta ve yer yer düşük gelir grubunun konut amaçlı kullandığı yapılar bulunur. Taşınmazın yakın çevresinde alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmış olduğu görülmüştür. Taşınmazın ilçe merkezinde konumlu ve önemli noktalara yürüme mesafesinde olduğu söylenebilir.
Özellikler: Taşınmaz, 3 oda, 
salon, mutfak, antre.hol, kiler, banyo ,wc , wc ve 2 adet balkon ile brüt toplam ~154 m2 kullanım alanına sahiptir. Ayrıca salon bölümünde ~11 m2 alanlı 1 adet terası bulunur.Yerinde yapılan incelemelerde, bağımsız bölümün güney.güneybatı cephesi (Ön Cephe­ Müftü Şevket Caddesi) yönünde cephe hattı boyunca ~50 cm bir çıkma yapılarak kullanım alanının büyütüldüğü (~10 m2), büyütülen alanın ~2 m2 lik bir kısmının teras bölümünde kalması nedeniyle, mevcut teras alanının ~13 m2, taşınmazın mevcut kullanım alanının ise brüt ~162 m2 olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca teras bölümünün üzerinin ve cephesinin kapatılarak salon bölümüne dahil edildiği, salon bölümünden kiler bölümüne kapı açıldığı, banyo, wc ve wc bölümlerinin birleştirilerek tek hacim haline getirildiği tespit edilmiştir. Yerinde tespit edilen büyüme mevcut durum değerinde dikkate alınmış olup, teras alanları brüt kullanım alanına dâhil edilmemiş, yasal ve mevcut durum değerinde dikkate alınmamıştır.
3 üncü normal katta bulunan mesken giriş kapılarının ve iç kapılarının düşük kalitede ahşap malzemeden mamul, giriş kapılarından birinin kırık olduğu 
görülen 5 nolu mesken nitelikli taşınmazda, salon ve oda zeminlerinin parke kaplama, duvarlarının ince saten alçı üzeri boyalı olduğu, banyo ve wc bölümlerinde kullanılan vitrifiyelerin düşük kalitede olduğu, banyo ve wc bölümlerinde yerlerin ve duvarların düşük kalitede seramik ve fayans kaplı olduğu gözlenmiştir. Mutfak dolapları metal malzemeden mamul olup, mutfak tezgâhı mermerdir. Dairede kat kaloriferi ile ilgili daha önce tesisatın yapılmış olduğu gözlense de, kazan ve/veya kombi ve peteklerin bulunmadığı görülmüştür.
Gönen İlçesi, Altay Mahallesi, 323 ada, 13 parsel numaralı, 171,74 m2 yüz ölçümlü arsa üzerindeki ana yapı bitişik 
nizamlı, betonarme yapı türünde inşa edilen yapı, 1. Derece deprem bölgesinde olup, binada gözle görülen bir hasar tespit edilmemiştir.
Yerinde yapılan incelemelerde ana 
taşınmazın mesken girişi güney­-güneybatı yönden (Müftü Şevket Caddesi) ve zemin kattan verildiği görülmüştür. Yerinde yapılan incelemeler, onaylı mimari projesinde yer alan vaziyet planındaki bina oturumu, kat planları birlikte irdelendiğinde ana taşınmazın mesken girişinin cephesi ve konumu doğrulanmıştır. Mesken giriş kapısı demir doğrama malzemeden, merdiven ve kat sahanlıkları mozaik taştan, merdiven korkulukları ise profil malzemeden mamüldür. Otopark ve asansör bulunmayan ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Değerleme günü ana taşınmazda doğal gaz ana kolon hattının yapıldığı, dairelerin dış kapılarına kadar hatların çekildiği gözlenmiştir. Ana taşınmaz kısmen bakımlıdır.
Not: 05/08/1976 tarihli yapı kullanım iznin belgesi (iskan) bulunmaktadır.