Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Aydın Nazilli'de Hisseli Avlulu Ahşap Ev

Şirketten 1 56m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18721
Oda Sayısı:
1
Metre Kare:
56m2
Ada:
386
Parsel:
8
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
50
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

KURTULUŞ MAHALLESİ, 95 SOKAK, NO: 113/1-2 NAZİLLİ/AYDIN

Uzman Görüşü

Taşınmazın kent merkezine yakın konumlanması, ulaşım imkanlarının gelişmiş olması, hastane, stadyum, okul ve muhtarlık gibi sosyal donatı alanlarına yürüme mesafesinde olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 386 Ada 6 Parselde kayıtlı, 61,94 m2 yüzölçümlü tapu kaydında “Avlulu Ahşap Ev” niteliğinde taşınmazdır. Parsel topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Parsel sınırları belirgin bir vaziyette olup parselin tamamı üzerinde inşa edilmiş bina yer almaktadır. Nazilli İmar Müdürlüğünde incelenen paftasına göre parsel güneydoğu cepheden ~5 m imar yoluna cepheli olup diğer tüm cephelerde komşu parsellere cepheli vaziyettedir. Nazilli Kadastro Müdürlüğünde incelenen paftasına göre parsel içerisinde brüt ~56,69 m2 işli yapı bulunmaktadır. Yapı yasal alan olarak ~56,69 m2 alana sahip olup mevcut alan olarak ~113 m2 alana sahiptir.  Gayrimenkul projesine göre 56,69 yerinde 113 m2'dir. Gayrimenkulün 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

Yapının dış cephesi yarıya kadar seramik, kalan kısım ise dış cephe boyası ile boyalı vaziyettedir. Bina giriş kapısı demir doğrama olup çatısı sandviç panel ile kaplı vaziyettedir. Bina 2C yapı sınıfında inşa edilmiştir. Taşınmaz konut alanında yer almakta olup bölgede 1-3 katlı eski ve yeni yapılı binalar ile boş arsalar bulunmaktadır.

Nazilli Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden öğrenilen bilgiye göre konut lejantında, bitişik nizam, 3 kata müsaadeli yapılaşma şartlarına haizdir. Parsel minimum cephe şartını sağlamamakta olup ruhsatlandırılamaz vaziyettedir. Taşınmazın yapılaşma için 7 parsel ile tevhit şartı yer almaktadır.

Not: Taşınmazın yapılaşma için 7 parsel ile tevhit şartı yer almaktadır. Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.