COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Aydın Kuşadası'nda Boş Arsa

Bankadan 133m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 2537
Metre Kare 133m2
Ada 537
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Açıklama

Açık Adres: Aydın İli, Kuşadası İlçesi,Davutlar Mahallesi, Hacı Osmanlı Mevki Kuşadası/AYDIN

Ulaşım: Konu taşınmaz, Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Hacı Osmanlı mevki sınırları içinde halihazırda arsa vasıflı taşınmazdır. Konu taşınmaza ulaşım için; Kazım Dirik İlköğretim Okulunun güneydoğusundan geçen Çınarlı Sokak üzerinde, güney yönünde Kazım Karabekir Caddesi kesişimine kadar gelinir. Kesişimden gidiş yönüne göre sağa (güneybatı) dönülerek Başaran Sokak kesişimine kadar ilerlenir. Daha sonra kesişimden gidiş yönüne göre sola(güney) dönülerek yaklaşık olarak 330 m ilerlendiğinde gidiş yönüne göre yolun sağ (batı) kolunda konumlu olan siteye ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle dubleks veya tripleks konut amaçlı betonarme siteler ve boş arsalar bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı ve ulaşım olanakları iyi seviyededir. Bölgede orta ve orta ­üst gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmektedir. Konu taşınmazın yakın çevresinde Kazım Karabekir Caddesi, Davutlar Belediyesi, Kazım Karabekir İlköğretim okulu, Merkez Cami, Beyazkent Sitesi bulunmaktadır.

Özellikler: 537 ada 1 Parsel üzerinde, batıdan doğuya 4. sırada, kuzeyden güneye 2. sıra üzerinde, yer alan 2'li bloğun güney cephesinde yer alan 9.Blok 2 nolu (18 b.b.) bağımsız bölümdür. Konu taşınmaz halihazırda boş arsa niteliğindedir. Konu daire 9.Blok 2 bağımsız bölüm no.'lu tripleks meskenin iç hacimleri onaylı projesine göre, zemin katta 38 m2 brüt kullanım alanlı salon, mutfak, antre­ merdiven, WC ve brüt 25 m2 alanlı 2 teras, 1. katta 53 m2 brüt kullanım alanlı 3 oda, antre, banyo ­WC ve 2 balkon, Çatı katta; 3 piyes, antre ­merdiven ve brüt 12 m2 teras alanından oluşmaktadır. Konu mülk projesine göre toplamda brüt 133 m2 kapalı alan ve 37 m2 teras alanından oluşmaktadır. Dairede 1 adet salon, 5 adet oda, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 2 adet balkon bulunmaktadır. 

Daire ulaşımının kolay olması, merkeze yakın konumlu olması, yerleşik site içerisinde yer alması açısından yatırım ve oturum amaçlı değerlendirilebilir. Konusu taşınmazın kat irtifak onaylı mimari projesinde yer alan vaziyet planında, blok numaratajı bulunmamakta olup sadece bağımsız bölüm numaratajı yapılmış olup takyidat ile vaziyet plan numaratajı uyumsuzdur. Bu sebeple taşınmazın parsel üzerindeki yer ve konumu tesbit edilememektedir. Ancak vaziyet planında, bloklar üzerinde numarataj sırası takip edildiğinde, 9. blok 2 b.b. olması tahmin edilen taşınmaz, 18 b.b.'ün olduğu konum olabileceği tahmin edilerek hareket edildiğinde, taşınmazın henüz boş arsa vasıflı olduğu görülmüştür. Raporda nitelikleri yazılı gayrimenkulun yapılan inceleme sonucu mevkii, konumu, çevre özellikleri, ana gayrimenkul özellikleri göz önünde bulundurularak, taşınmazın konum tesbiti yapılamaması ve yerinde arsa halinde olması nedeni ile yasal ve mevcut durum değeri olarak arsa değeri takdir edilmiştir. 

Not: Tapu devrinde + KDV doğmamaktadır.