COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Aydın Kuşadası Davutlar'da Hisseli Arsa

Bankadan 6743m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 2971
Metre Kare 6743m2
Ada 539
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Emsal 0.75

Ödeme Detayları

KDV % 0
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Açıklama

Açık Adres: Davutlar Mahallesi Başaran Tokmak Sokak üzeri 539 ada Parsel 20 Blok 1 B.B. KUŞADASI/AYDIN

Ulaşım: Söz konusu gayrimenkul, Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi sınırları içinde, Başaran Sokak ile Tokmak Sokak üzerinde kalan 539 ada 1 parselde konumlu olan 20 Blok 1 bağımsız bölüm nolu tripleks meskendir. Daireye ulaşım için; Kuşadası Belediyesi Davutlar Binası güneyinden geçen Menderes Caddesi üzerinde, doğu yönünde, Çengel Sokak kesişimine kadar ilerlenir. Kesişimden gidiş yönüne göre sağa (güney) dönülerek yaklaşık Çengel Sokak devamı Başaran Sokak üzerinde de yaklaşık 350 m ilerlendiğinde, gidiş yönüne göre yolun sağ (doğu) kolunda konumlu olan parsele siteye ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle dubleks veya tripleks konut amaçlı betonarme binalar ile Davutlar Mahalle yerleşimine ait binalar bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı ve ulaşım olanakları iyi seviyededir. Bölgede orta ve üst gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmektedir. Konu taşınmazın yakın çevresinde Menderes Caddesi, kazım Dirik İ.Ö.O., Kuşadası Davutlar Belediye Binası bulunmaktadır.

Özellikler: Söz konusu mesken 539 ada 1 parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizamda, 20 adet ikili blok olmak üzere toplam 40 adet tripleks mesken olarak projelendirilmiş olup yerinde ise blokların çoğu inşa edilmemiş durumdadır. Konu taşınmazın kat irtifak onaylı mimari projesinde yer alan vaziyet planında, blok numaratajı bulunmamakta olup sadece bağımsız bölüm numaratajı yapılmış olup tapu kaydı ile vaziyet plan numaratajı uyumsuzdur. Bu sebeple taşınmazın parsel üzerindeki yer ve konumu tesbit edilememektedir. Ancak vaziyet planında, bloklar üzerinde numarataj sırası takip edildiğinde, 20. blok 1 b.b. olması tahmin edilen taşınmaz, 39 b.b.ün olduğu konum olabileceği tahmin edilerek hareket edildiğinde, taşınmazın henüz boş arsa vasıflı olduğu görülmüştür. Site henüz tamamlanamamış durumda olup içerisinde yeşil alan, yüzme havuzu, güvenlik ve açık otopark alanı vb. bulunmaktadır. Kuşadası Belediyesi İmar arşivinde dosyasına ulaşılamamış olup yetkilinin dijital ortamda sorgulamasına göre konu taşınmaz ile ilgili olarak herhangi bir cezai tutanak, belge veya karara rastlanılmamıştır.

Söz konusu meskenin kat irtifak onaylı mimari projesinde yer alan vaziyet planında, blok numaratajı bulunmamakta olup sadece bağımsız bölüm numaratajı yapılmış olup takyidat ile vaziyet plan numaratajı uyumsuzdur. Ancak vaziyet planında, bloklar üzerinde numarataj sırası takip edildiğinde, 20. blok 1 no’lu bağımsız bölüm olması tahmin edilen taşınmaz, 39 no’lu bağımsız bölüm'ün olduğu konum olabileceği tahmin edilerek hareket edildiğinde, taşınmazın henüz boş arsa vasıflı olduğu görülmüştür. Arsa payı 2/80 dir.

Söz konusu gayrimenkul; kat irtifakı kurulu site içerisinde yer alması ve kolay ulaşımı olan Davutlar mahalle merkezinde yer alması sebebiyle oturum veya yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Satışta KDV oluşmamaktadır. Tapu devir masrafları alıcıya aittir.