Antalya Konyaaltı 683 m2 İmarlı Arsa

 • 683 m2

Özellikler

  • Tapu no
   1875
  • Pafta
   -
  • Ada
   -
  • Parsel
   1472
  • Tapu Bilgisi
   Arsa Tapusu
  • Emsal
   0.50

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0

Harita

Açıklama

Açık adres : GÜRSU MAHALLESİ 310 SOKAK, 1472 PARSEL KONYAALTI/ANTALYA

Ulaşım : Antalya-Alanya yönünde Akdeniz Bulvarı üzerinde Boğaçay' ını geçerek Atatürk bulvarı üzerinde 1,4 km. devam edip sağa Gazi Mustafa Kemal Bulvarına dönülür. Bu Bulvar üzerinde 160 m. ilerledikten sonra sağa 310 sokak yönüne dönülür ve 360 m. ilerledikten sonra soldaki boş arsanın köşesinde konumlu olan taşınmaza ulaşılır.

Yaya Ulaşım : Taşınmazın bulunduğu bölgede yaya ulaşımıyla erişilebilecek Gürsu Halk Pazarı, Konyaaltı Koleji, Konyaaltı Belediyesi, yeşil alanlar ve Konyaaltı Plajı yer almaktadır.

Toplu Ulaşım : Taşınmazın konumlu olduğu bölgede toplu ulaşım araçlarıyla, Antalya Stadyumuna, Mark Antalya AVM, Adalet Sarayı, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine ve otellere ulaşım mümkündür.

Özel Araç : Taşınmazın bulunduğu konumdan özel araç ile Kemer ilçe merkezine 33 km., Antalya il merkezine 8 km. mesafede yer almaktadır.

Özellikler : Taşınmazın bulunduğu bölgede gayrimenkul alım satımı yaz aylarında daha çok olup, kış aylarında durağan olduğu bilinmektedir. Arsa fiyatları ise değişken olup, bölgede emsal nitelikli arsaların çok fazla olmadığı ve nadiren rastlandığı görülmüştür. Konyaaltı Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ikiz nizam, TAKS: 0.25 KAKS: 0.50, ön:5 m. yan:5 m. yapılaşma koşulları ile 'Konut Alanı'nda kaldığı öğrenilmiştir. Konu parselin terki olup olmadığı hakkında bilgi verilmemiş olup, ancak resmi imar durumu istendiği takdirde terk bilgisinin netleşebileceği öğrenilmiştir. Parsel belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.  taşınmaz Konyaaltı İlçesinde, Gürsu Mahallesinde 683 m2 yüzölçümüne sahip arsa nitelikli taşınmazdır. Konu parsel arsa nitelikli olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Konu taşınmaz düz bir topoğrafik yapıya sahip olup, dörtgen bir formdadır. Konu taşınmaz 310. Sokağa cephesi yaklaşık 22 m., diğer cephesi 32 m. olduğu görülmüştür. Konyaaltı plajına yürüme mesafesinde olup, ana caddeye de yakın konumda bulunmaktadır. Düz bir arazi yapısına sahip olup, tüm alt yapı imkanlarına sahip, çevre sosyal donatılarından yararlanabilir konumdadır. Konu parsel arsa nitelikli olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede gayrimenkul alım satımı yaz aylarında daha yoğun, kış aylarında durağan seyretmektedir. Arsa fiyatları ise değişkenlik göstermekte olup, bölgede emsal nitelikli arsaların çok fazla olmadığı görülmüştür.

Arsa tercih edilen bir lokasyonda yer alıyor olması ve mevcut imar durumunun bulunması açısından yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Açık artırma kazanan bildirimi tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde, paylaşılacak mülk sahibi hesabına %15 teminat yatırılması gerekmektedir. Tapu devir masrafları tümüyle alıcıya aittir. 

Gizle Hepsini Gör