COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Antalya Kepez Yeşilyurt Mahallesinde 100 m2 Daire

Bankadan 5 + 1 148m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 11360
Oda Sayısı 5 + 1
Metre Kare 148m2
Ada 2504
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Klima
Bina Yaşı 18
Kat Sayısı 2
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yeşilyurt Mah. 4314 Sok. YEŞİL GÖNEN APT. Sit. No:17/7 KEPEZ/ANTALYA

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz Antalya İli, Kepez İlçesi, Yeşilyurt Mahallesi, 4314. Sokak, Yeşilgönen Apartmanı, No: 17/3 posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için; 75. Yıl Caddesi üzerinden güney-doğu yönünde gidilirken 4314. sokak ile kesişiminden sağa sapılır. Taşınmaz; bu sokak üzerinde sol kolda yer alan 17 dış kapı numaralı binada konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde, genellikle konut amaçlı kullanılan, zemin + 3-4 katlı yapılaşmalar söz konusudur. Teknik altyapılar tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Ulaşım, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Bölge, orta gelir düzeyine hitap eden bir bölgedir. Bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağa, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. 

Özellikler: Taşınmaz, 7 nolu bağımsız bölüm; 2. normal kat + çatı katında ve bina girişine göre arka cephede yer almaktadır. Taşınmaz; 2. normal katta hol, salon, mutfak, 2 oda, 1 banyo ve 1 balkon alanlarından oluşmakta olup yaklaşık brüt 78 m2 kullanım alanına, çatı katında ise hol, 1 banyo ve 1 oda alanlarından oluşmakta olup yaklaşık brüt 23 m2 kullanım alanına sahiptir. Ayrıca yaklaşık brüt 9 m2 büyüklüğünde teras alanı bulunmakta olup bu alan değerlemede şerefiye olarak göz önünde bulundurulmuştur. Taşınmaz mimari projesi ile uyumsuzdur. Projesine göre; 2. normal katta ve çatı katında banyo alanında bina ortak alanına doğu yaklaşık brüt 2 m2 büyüme yapılmış, çatı katında kullanılmayan çatı aralarına ve teras alanına doğu yaklaşık brüt 47 m2 büyüme yapılarak bu alanda 2 oda ve 1 mutfak hacmi elde edilmiştir. Ayrıca proje dışı yaklaşık brüt 11 m2 büyüklüğünde bir teras alanı elde edilmiştir. Taşınmazın iç merdiveninin inşa edilmediği ve 2. normal katta ve çatı katında 2 ayrı mesken olarak kullanılmaktadır.Bununla beraber çatı katı yüksekliği normal kat yüksekliğine getirilmiştir. Bina ortak alanına doğu yapılan büyümeler (~4m2) değerlemede göz ardı edilmiştir. Yapılan değişiklikler için geri dönüşüm maliyeti değerlemede göz önünde bulundurulmuştur. Taşınmazın yasal alanı 101 m2 kapalı alan + 9 m2 teras alanı, mevcut alanı ise 148 m2 kapalı alan + 11 m2 teras alanı şeklindedir. 
Taşınmazın zeminleri tüm hacimlerde seramik kaplamadır. Duvarları; ıslak hacimlerde fayans kaplama, diğer hacimlerde ise alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanlarında kartonpiyer takılıdır. Hazır mutfak dolaplar bulunmakta olup tezgahı mermerdir. Pencereleri ve balkon kapılan PVC doğrama, iç kapılan ahşap, dış kapılan ise çelik kapıdır. Banyoda duşakabin klozet ve lavabo bulunmaktadır. Taşınmazda klima ile ısıtma-soğutma yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Taşınmazın iç mekan malzeme kalitesi orta seviyede olup kısmi tadilat, bakım-onarım gerektirmektedir.
Taşınmazın bulunduğu ana bina batıdan ikiz nizamda, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Binada bodrum katta 1 adet mesken ve bina girişi, zemin katta ve diğer 1. normal katta 2' şer adet mesken, 2. normal kat + çatı katında 2 adet dubleks mesken olmak üzere toplamda 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişleri bodrum katta kuzey cepheden sağlanmaktadır. Bina içerisinde asansör bulunmamaktadır. Taşınmazın giriş kapısı camlı demir kapı, dış cephesi akrilik boyalıdır. Parsel içerisinde açık otopark alanı bulunmakta olup çevre düzenlemesi tamamlanmış durumdadır. Ana taşınmaz orta nitelikte malzemeye sahip olup tadilat, bakım onarım gerektirmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede subasman kotu +2,50 m olması sebebiyle girişler bodrum kattan sağlanmaktadır.

Not: 11.12.2002 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.